Kierunek lekarski w Szczecinie

Studia na kierunku lekarskim trwają 6 lat (12 semestrów). Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy – lekarz. Po odbyciu rocznego stażu podyplomowego oraz złożeniu Lekarskiego Egzaminu Państwowego absolwent otrzymuje prawo do wykonywania zawodu lekarza. Sprawdź, która uczelnia w Szczecinie proponuje studia na kierunku lekarskim.

Wykonywanie zawodu lekarza polega na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, w szczególności: badaniu stanu zdrowia, rozpoznawaniu chorób i zapobieganiu im, leczeniu i rehabilitacji chorych, udzielaniu porad lekarskich, a także wydawaniu opinii i orzeczeń lekarskich.

Powołaniem każdego lekarza winna być ochrona życia i zdrowia ludzkiego, zapobieganie chorobom, leczenie chorych w oparciu o rzetelną wiedzę oraz niesienie ulgi w cierpieniu.

Gdzie studiować kierunek lekarski w Szczecinie?

Studiować na kierunku lekarskim można w Szczecinie wyłącznie na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. PUM oferuje studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Zasady rekrutacji na kierunek lekarski

Wymagania rekrutacyjne stawiane przed kandydatami są proste. Do konkursu świadectw brane są pod uwagę dwa przedmioty spośród: biologia albo chemia albo fizyka albo matematyka. Obowiązuje poziom rozszerzony.

Studia lekarskie cieszą się wśród maturzystów ogromną popularnością. Dzięki nim przyszli lekarze odkrywają medyczne pasje, niosą pomoc ludziom i ratują im życie. Z zawodem lekarza nieodzownie związany jest prestiż i ogromne zaufanie społeczne, dlatego najlepszymi lekarzami zostają osoby odpowiedzialne, łatwo nawiązujące kontakty i współczujące. Dzięki studiom na kierunku lekarskim nauczysz się jak stawiać wstępne diagnozy, badać i leczyć chorych. Po odbyciu stażu będziesz miał okazję wyboru jednej z wielu specjalizacji m. in. chirurgii, pediatrii, ortopedii, neurologii czy psychiatrii.

Uczelnie prowadzące kierunek lekarski w Szczecinie

  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, KIERUNEK LEKARSKI

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia medyczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia