Technologie wodorowe i elektromobilność

Kierunek Technologie wodorowe i elektromobilność pozwala zdobyć wiedzę z zakresu projektowania układów produkcji i magazynowania wodoru oraz elektromobilnych.

O studiach: Technologie wodorowe I elektromobilność

Studenci kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność zdobywają umiejętności i wiedzę z zakresu projektowania i implementacji instalacji oraz układów do produkcji i magazynowania wodoru, w oparciu o najnowsze dostępne technologie, wykorzystujące układy sterowania, w tym elementów pomiarowych i wykonawczych automatyki, sterowników i sieci komputerowych.

Poza zajęciami wykładowymi studentów czekają ciekawe zajęcia praktyczne – projekty i laboratoria, podczas których zapoznają się z nowoczesnymi technologiami wytwarzania energii przyszłości, a także zobaczą świat transportu, który nie potrzebuje węglowodorów.

Technologie wodorowe i elektromobilność to studia przyszłości. Czwarta rewolucja przemysłowa otworzyła przed inżynierami duże możliwości oraz dotąd nieodkryte wyzwania. Cywilizacja odchodzi od energii uzyskiwanej z węglowodorów, wodór stanowi dla nich skuteczną alternatywę. Wykorzystanie technologii wodorowych w światowej gospodarce oraz transporcie przyczyni się do zatrzymania postępującego efektu cieplarnianego, a przyszłe pokolenia będą mogły cieszyć się światem, jaki znali nasi dziadkowie. Agencja NASA wskazuje, że gdzie woda, tam wodór i nieograniczone źródło energii, zatem możemy odkrywać i zmierzać w nieznane.

Po studiach

Perspektywy zawodowe:

  • projektowanie, uruchamianie i utrzymywanie zautomatyzowanych instalacji wodorowych, w tym hybrydowych magazynów energii, instalacji produkcyjnych wytwarzania wodoru oraz komputerowych systemów zarządzania i sterowania obiektami przemysłowymi wysokiego ryzyka z wykorzystaniem rozproszonych systemów sterowania w tym sterowników przemysłowych i komputerów,
  • praca w zakładach eksploatujących urządzenia technologicznych, łączeniowe, zabezpieczające, sterujące i pomiarowe zasilane energią elektryczną,
  • projektowanie, budowa oraz diagnostyka elektrolizerów oraz przekształtników energoelektronicznych,
  • projektowanie układów sterujących napędami elektrycznymi dla samochodów elektrycznych i pojazdów trakcyjnych,
  • praca w firmach działających w obszarze wdrażania i implementacji technologii wodorowych w nowoczesnych magazynach energii w tym na potrzeby elektromobilności, projektujących i produkujących prostowniki dedykowane do baterii elektrochemicznych oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Uczelnie, na których można studiować kierunek Technologie wodorowe I elektromobilność

Informacje o kierunkach

Miasta, w których można studiować kierunek Technologie wodorowe I elektromobilność

Mogą Cię zainteresować

Ze względu na proponowaną tematykę studiów na tym kierunku zainteresować Was mogą także inne propozycje podobnych kierunków.

Przejdź do strony o studiach technicznych w Polsce, tam znajdziesz również dużo ciekawych informacji.