Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia filologiczneStudia Wrocław

Koreanistyka – Uniwersytet Wrocławski

Jeśli interesujesz się językiem, kulturą i historią Korei, chciałbyś zgłębić wiedzę dotyczącą Dalekiego Wschodu i widzisz się w pracy związanej z rynkiem azjatyckim – to wybierz kierunek koreanistyka.

Koreanistyka znalazła się w ofercie Uniwersytetu Wrocławskiego w 2019 roku. Utworzenie tego kierunku jest ściśle związane nie tylko z wartością samych studiów nad kulturą i językiem Korei, które na UWr były obecne od 2010 r., ale także z potrzebami regionalnego i międzynarodowego rynku pracy. Studia uwzględniają potrzeby rynku pracy, w tym przedsiębiorstw z Dalekiego Wschodu, które mają swoją siedzibę w regionie wrocławskim i są zainteresowane pozyskiwaniem polskich pracowników posiadających znajomość języka koreańskiego. Warto zaznaczyć, że w perspektywie aspiracji Korei do roli regionalnego mocarstwa, kształcenie polskich kadr znających język koreański ma także znaczenie strategiczne dla bezpieczeństwa kraju.

Absolwenci studiów będą biegle znać język koreański, co umożliwi im pracę zawodową na terenie kraju i za granicą. Znajomość języka przełoży się na łatwe do skonkretyzowania umiejętności przydatne na rynku pracy m.in. w zawodzie tłumacza. Biegła znajomość języka koreańskiego umożliwi w przyszłości pracę w rozmaitych przedsiębiorstwach koreańskich i kooperujących z nimi. Warto zaznaczyć, że Wrocław jest jednym z pięciu miejsc na świecie, gdzie koncern LG otworzył swoje fabryki. Zapotrzebowanie na tłumaczy języka koreańskiego przy obecnej skali kontaktów biznesowych, kulturalnych i naukowych jest ogromne.

Zasady rekrutacji: rekrutacja.uni.wroc.pl/kierunek/filologia-specjalnosc-dalekowschodnia-i-stopnia-stacjonarne/#zasady

Więcej o kierunku: KOREANISTYKA, Uniwersytet Wrocławski

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Wrocław. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – Studia filologiczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

UDOSTĘPNIJ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia