Koreanistyka – Uniwersytet Wrocławski

Jeśli interesujesz się językiem, kulturą i historią Korei, chciałbyś zgłębić wiedzę dotyczącą Dalekiego Wschodu i widzisz się w pracy związanej z rynkiem azjatyckim – to właśnie znalazłeś kierunek dla siebie.

Koreanistyka znalazła się w ofercie Uniwersytetu Wrocławskiego w 2019 roku. Utworzenie tego kierunku jest ściśle związane nie tylko z wartością samych studiów nad kulturą i językiem Korei, które na UWr były obecne od 2010 r., ale także z potrzebami regionalnego i międzynarodowego rynku pracy. Studia uwzględniają potrzeby rynku pracy, w tym przedsiębiorstw z Dalekiego Wschodu, które mają swoją siedzibę w regionie wrocławskim i są zainteresowane pozyskiwaniem polskich pracowników posiadających znajomość języka koreańskiego. Warto zaznaczyć, że w perspektywie aspiracji Korei do roli regionalnego mocarstwa, kształcenie polskich kadr znających język koreański ma także znaczenie strategiczne dla bezpieczeństwa kraju.

Absolwenci studiów będą biegle znać język koreański, co umożliwi im pracę zawodową na terenie kraju i za granicą. Znajomość języka przełoży się na łatwe do skonkretyzowania umiejętności przydatne na rynku pracy m.in. w zawodzie tłumacza. Biegła znajomość języka koreańskiego umożliwi w przyszłości pracę w rozmaitych przedsiębiorstwach koreańskich i kooperujących z nimi. Warto zaznaczyć, że Wrocław jest jednym z pięciu miejsc na świecie, gdzie koncern LG otworzył swoje fabryki. Zapotrzebowanie na tłumaczy języka koreańskiego przy obecnej skali kontaktów biznesowych, kulturalnych i naukowych jest ogromne.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia filologiczne Wrocław
Studia humanistyczne Wrocław
Studia turystyczne Wrocław
Studia pedagogiczne Wrocław
Uniwersytet Wrocławski

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia