KarieraStudia GdańskStudia podyplomoweStudia prawnicze

Legislacja w samorządzie terytorialnym – Uniwersytet Gdański

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego ma w swojej ofercie studia podyplomowe na kierunku Legislacja w samorządzie terytorialnym, skierowane do osób pragnących pogłębić wiedzę z zakresu procesów prawotwórczych w samorządzie terytorialnym.

Uniwersytet Gdański zaprasza na 2-semestralne studia podyplomoweLegislacja w samorządzie terytorialnym“, adresowane do kandydatów, którzy ukończyli studia wyższe, legitymują się tytułem zawodowym magistra lub licencjata i chcą pogłębić wiedzę z zakresu legislacji w samorządzie terytorialnym.

Celem studiów jest zapoznanie uczestników z najważniejszymi pojęciami dotyczącymi legislacji w samorządzie terytorialnym, zapewnienie wiedzy w zakresie zasad, technik i trybu stanowienia prawa powszechnie oraz wewnętrznie obowiązującego przez organy samorządu terytorialnego i ich związków. Ponadto studia mają kształtować umiejętności w zakresie sporządzania projektów najważniejszych aktów normatywnych stanowionych w samorządzie terytorialnym.

Realizacja treści objętych programem studiów podyplomowych ma na celu wykształcenie u absolwenta zdolności uczestnictwa w procesie prawotwórczym lub podwyższenie poziomu tej zdolności. Absolwent będzie przygotowany pod względem teoretycznym i praktycznym do sporządzania projektów aktów normatywnych (zarządzeń, uchwał lub wytycznych), dokonywania wstępnej kontroli prawidłowości powyższych projektów oraz do zarządzania procesem stanowienia prawa w jednostkach samorządu terytorialnego oraz w ich związkach.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie UG

Sprawdź inne propozycje – Studia podyplomowe na UG – rekrutacja

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia