Kierunki studiówKierunki studiów RzeszówStudia RzeszówStudia techniczne

Lotnictwo i kosmonautyka – Politechnika Rzeszowska

Studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka przygotowują przyszłych specjalistów przemysłu lotniczego, konstruktorów, mechaników, pilotów, jak również kadrę zarządzającą ruchem lotniczym.

Kierunek studiów lotnictwo i kosmonautyka, który ma w swojej ofercie Politechnika Rzeszowska, pozwala zdobyć gruntowną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne w zakresie analizy, projektowania i konstrukcji urządzeń awionicznych, samolotów i silników lotniczych, zarządzania ruchem lotniczym a także pilotażu.

Studenci uczą się wykorzystywać podstawową wiedzę z zakresu m.in. mechaniki, projektowania inżynierskiego, termodynamiki, wytrzymałości materiałów, technologii wytwarzania oraz przedmiotów związanych z lotnictwem do rozwiazywania problemów inżynierskich. Posługują się metodami pozwalającymi na kreatywne identyfikowanie i innowacyjne rozwiązywanie złożonych i nietypowych problemów inżynieryjnych związanych z branżą lotniczą.

Specjalności:

  • awionika,
  • samoloty,
  • silniki lotnicze,
  • pilotaż,
  • zarządzanie ruchem lotniczym.

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą pracę w szeroko rozumianym przemyśle lotniczym:

  • przedsiębiorstwach przemysłowych,
  • zapleczu badawczo-rozwojowym przemysłu,
  • jednostkach doradczych i projektowych,
  • przedsiębiorstwach obrotu materiałami inżynierskimi i aparaturą do ich badania.

Kierunek lotnictwo i kosmonautyka w Rzeszowie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Rzeszów. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Rzeszów.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów


Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia