Kierunki studiów KrakówStudia Krakówstudia matematyczneStudia ścisłe

Matematyka – Uniwersytet Jagielloński

Kierunek matematyka jest idealnym wyborem dla każdego, kto chce nauczyć się myślenia, niestandardowego rozwiązywania problemów, rozumienia zjawisk i ich modelowania matematycznego.

Studia na kierunku matematyka to propozycja Instytutu Matematyki. Ta oferta jest wyjątkowo bogata – oprócz przedmiotów obowiązkowych, każdy student i studentka kierunku matematyka może wybrać pozostałe z puli 60 innych, tym samym tworząc swój własny plan studiów.

Absolwenci i absolwentki znakomicie radzą sobie w procesach rekrutacyjnych, a następnie są niezwykle cenionymi, kreatywnymi, samodzielnymi pracownikami, którzy szybko zdobywają nowe umiejętności i nie boją się wyzwań.

Instytut Matematyki UJ kształci przyszłych analityków rynków finansowych, analityków danych, popularyzatorów matematyki, naukowców, nauczycieli i programistów.

Pierwszy rok na studiach I stopnia na kierunku matematyka dla wszystkich wygląda tak samo, a już po pierwszym roku studenci i studentki wybierają jedną z 4 specjalności: teoretyczna, stosowana, matematyka w ekonomii, ogólna. 

Matematyka w ekonomii

pozwoli Ci na łączenie studiów z matematyki i ekonomii na UJ, a w przyszłości zajęcie się matematyką finansową.

ogólna

da Ci wszechstronne wykształcenie matematyczne

stosowana

przygotuje Cię do pracy w firmie (przemysł, finanse, IT), nauczy podstaw informatyki i modelowania matematycznego

teoretyczna

to wybór dla Ciebie, nie tylko jeżeli marzysz o studiach doktoranckich lub karierze naukowej; to szansa na uzyskanie głębokiej wiedzy matematycznej i gwarancja wyjątkowej pozycji na rynku pracy; najlepszym proponujemy indywidualne studia pod kierunkiem opiekuna naukowego.

Strona kierunku: MATEMATYKA , Uniwersytet Jagielloński

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Kraków. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia