Kierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia techniczne

Mechanika i budowa maszyn – Politechnika Bydgoska

W trakcie kształcenia na kierunku studiów Mechanika i budowa maszyn będziesz studiować przedmioty podstawowe nauk ścisłych i technicznych (w tym: matematykę inżynierską, fizykę, chemię, mechanikę techniczną i wytrzymałość materiałów) oraz przedmioty kierunkowe m.in. grafikę inżynierską, komputerowe wspomaganie projektowania i wytwarzania, podstawy konstrukcji maszyn, techniki wytwarzania, materiały inżynierskie, projektowanie układów sterowania, automatykę i robotykę. Będziesz mieć możliwość odbycia 4-tygodniowej praktyki po ukończeniu 6 semestru studiów.

Gdy wybierzesz swoją specjalizację będziesz uczestniczyć w dedykowanych jej zajęciach. Do wyboru będziesz mieć jedną z sześciu specjalności:

  • technologia maszyn,
  • konstrukcja maszyn i urządzeń,
  • samochody i ciągniki,
  • technika tworzyw polimerowych,
  • maszyny robocze,
  • pojazdy szynowe.

Ponieważ praca inżyniera mechanika w dzisiejszych czasach opiera się na szerokim zastosowaniu techniki komputerowej, więc duży nacisk podczas twoich studiów położony zostanie na praktyczne wykorzystanie zaawansowanych metod komputerowego wspomagania projektowania, wytwarzania i eksploatacji (CAD, CAM, CAE itd.).

Inżynier mechanik jest osobą nieodzowną w większości firm produkcyjnych na świecie. To dzięki nim powstają nowe konstrukcje samochodów, samolotów, pociągów, tramwajów i wielu innych przedmiotów technicznych i codziennego użytku w otaczającym nas świecie. To dzięki zaprojektowanym i zbudowanym przez nich maszynom powstają komputery, smartfony, telewizory i inne produkty nowoczesnej elektroniki.

Więcej o kierunku: MECHANIKA I BUDOWA MASZYN, Politechnika Bydgoska

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Bydgoszcz. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Bydgoszcz.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia