Kierunki studiów WarszawaStudia techniczneStudia Warszawa

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych – Politechnika Warszawska

Myślisz o tym, by swoją przyszłą karierę zawodową związać z przemysłem motoryzacyjnym lub innym, wymagającym wiedzy i umiejętności z zakresu projektowania, produkcji i eksploatacji maszyn i pojazdów? To może być kierunek dla Ciebie!

Kierunek mechatronika pojazdów i maszyn roboczych proponuje kandydatom Politechnika Warszawska (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW).

Mechatronika jest interdyscyplinarną dziedziną wiedzy stanowiącą integrację takich dziedzin jak mechanika, elektronika i elektrotechnika, informatyka, inżynieria sterowania i analiza sygnałów. Obejmuje programowalne urządzenia i systemy elektromechaniczne z wbudowaną strukturą sensorów, współpracujące z systemem przetwarzania sygnałów oraz z zespołami urządzeń komunikacyjnych i wykonawczych. Istotną cechą urządzeń mechatronicznych jest zdolność do wiernego przetwarzania informacji przekazywanej w formie sygnałów (elektrycznych, mechanicznych, optycznych, biologicznych i innych) oraz wysoki stopień automatyzacji.

Absolwent tego kierunku potrafi:

  • zastosować podstawową wiedzę z zakresu mechaniki, budowy i eksploatacji maszyn, elektroniki, informatyki, automatyki i robotyki oraz technik pomiarów i analizy sygnałów;
  • integrować tą wiedzę w projektowaniu, wytwarzaniu i eksploatacji maszyn i pojazdów.

Perspektywy zawodowe:

  • przemysł motoryzacyjny;
  • przemysł automatyki i sterowania;
  • przemysł robotyki;
  • przemysł maszyn budowlanych, drogowych i transportu bliskiego;
  • firmy z innych gałęzi gospodarki (transport samochodowy i kolejowy, energetyka, lotnictwo);
  • praca związana z projektowaniem, produkcją, użytkowaniem, obsługą i nadzorem.

Więcej informacji na stronie internetowej Wydziału: www.simr.pw.edu.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA WARSZAWSKA

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Warszawa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Warszawa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia