Kierunki studiów ŁódźnewStudia ŁódźStudia techniczne

Mechatronika w Łodzi

Przeglądasz techniczne kierunki studiów w Łodzi? Mechatronika jest jednym z tych kierunków inżynierskich, które uważane są za najbardziej przyszłościowe. Dowiedz się więcej!

Studia na kierunku mechatronika proponuje kandydatom Politechnika Łódzka. Co musisz wiedzieć zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Mechatronika na Politechnice Łódzkiej

Kierunek mechatronika – propozycja Politechniki Łódzkiej – to interdyscyplinarne studia łączące wiedzę i umiejętności związane z czterema obszarami: elektroniką, elektrotechniką, mechaniką oraz informatyką.

Absolwent kierunku będzie w stanie twórczo stosować w swojej pracy te elementy wiedzy technicznej, sztucznej inteligencji i inżynierii komputerowej, które będą mu najbardziej przydatne do rozwiązania praktycznych zadań, np. projektowania i wdrażania systemów mechatronicznych. W trakcie realizacji programu studiów nacisk jest położony na wykorzystanie nowoczesnych technik przetwarzania informacji oraz wspomagania projektowania. Duża liczba zajęć laboratoryjnych i projektowych oraz możliwość wyboru bloków i przedmiotów obieralnych, pozwala na kształtowanie i zastosowanie zdobytej wiedzy teoretycznej oraz nabycie umiejętności praktycznych.

Perspektywy zawodowe:

  • laboratoria badawczo-rozwojowe i biura konstrukcyjne w zakładach wykorzystujących wszelkiego typu układy i urządzenia mechatroniczne;
  • praca w przemyśle motoryzacyjnym (samochody klasyczne jak również lekkie pojazdy elektryczne), produkującym sprzęt AGD, przemyśle włókienniczy realizujący zadania z zakresu tekstroniki, przemyśle precyzyjnym i wytwarzającym układy napędów elektrycznych;
  • rozwój naukowy.

Rekrutacja

Przedmioty rekrutacyjne: fizyka lub informatyka lub dyplom zawodowy oraz matematyka i język obcy

Kierunek mechatronika w Łodzi

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Łódź. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Łódź.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia