Kierunki studiów KatowiceNoweRekrutacja KatowiceStudia informatyczneStudia Katowice

Niepaństwowe uczelnie w Katowicach rekrutują na kierunki informatyczne

Zainteresowanie studiami informatycznymi potwierdzają najnowsze dane, które opisują rekrutację na uczelniach państwowych. Wciąż rekrutują uczelnie niepaństwowe. Postanowiliśmy sprawdzić, które z nich mają kierunki informatyczne w Katowicach.

Kierunki informatyczne to propozycje, które znajdziecie na najbardziej renomowanych uczelniach niepaństwowych w Katowicach. Posiada ją Akademia Śląska w Katowicach, która proponuje kandydatom kierunek informatyka. Poznaj również propozycje takich uczelni jak: Akademia Górnośląska, Uniwersytet WSB Merito Chorzów oraz Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych.

Dowiedz się więcej o tych kierunkach i poznaj dostępne specjalności.

Informatyka na Akademii Śląskiej w Katowicach

Osoba wybierająca informatykę, nie musi znać języków programowania. Ta wiedza jest jak najbardziej przydatna, ale nie jest niezbędna, ponieważ na studiach z informatyki uczy się jej od podstaw. W trakcie studiów student zdobędzie również wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki, pozna działanie współczesnych systemów komputerowych, systemów operacyjnych, sieci komputerowych, baz danych oraz podejścia stosowane w inżynierii oprogramowania, biorąc aktywny udział w realizacji projektów informatycznych. Słuchacz w trakcie studiów zdobędzie umiejętności programowania oraz pracy w zespołach programistycznych. Rozwinięta w czasie studiów kreatywność, nowatorskie myślenie i nowoczesne podejście do zagadnień techniki w połączeniu ze zdobytą wiedzą, jest gwarancją osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym. W dalszym toku studiów, słuchacz ma możliwość poszerzać swoją wiedzę w wybranym przez siebie zakresie w ramach oferowanych specjalności.

Specjalności:

 • Zarządzanie projektami IT (absolwent to osoba zarządzająca projektami)
 • Sieciowe systemy operacyjne i systemy baz danych w środowisku chmury (absolwent to administrator systemów, usług sieciowych, serwerów, infrastruktury informatycznej)
 • Programowanie gier i multimedia (absolwent to programista gier komputerowych/ osoba umiejąca efektywnie wykorzystać możliwości obliczeniowe komputerów do tworzenia treści multimedialnych)
 • Symulacje i modelowanie komputerowe w biomedycynie (absolwent potrafi efektywnie obsługiwać systemy informatyczne stosowane w medycynie/ potrafi stworzyć, zaprogramować i wdrożyć model dla celów biomedycznych w celu przeprowadzania symulacji i eksperymentów „in silico”)
 • Aplikacje mobilne i platformy internetowe (absolwent jest w stanie tworzyć systemy i usługi oferujące treści w sieci Internet wraz z tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne)
 • Tester oprogramowania (absolwent potrafi zaprojektować i przeprowadzać testy oprogramowania)
 • Business intelligence (absolwent potrafi wykorzystać istniejące rozwiązania IT i zaadaptować je do potrzeb przeprowadzania analiz biznesowych)
 • Cyberbezpieczeństwo (absolwent potrafi dokonać analizy ryzyka występowania podatności w poszczególnych elementach infrastruktury IT oraz przedsięwziąć odpowiednie dla zapewnienia bezpieczeństwa środki) – zabezpieczyć infrastrukturę

Perspektywy pracy:

 • konsultant IT,
 • manager IT,
 • programista (w zależności od wybranej specjalności: gier, urządzeń mobilnych, baz danych),
 • projektant, programista symulacji i eksperymentów „in silico”,
 • programista urządzeń mobilnych,
 • analityk i projektant systemów informatycznych,
 • administrator systemów informatycznych,
 • projektant i administrator systemów baz danych
 • projektant i administrator sieci komputerowych
 • analityk biznesowy,
 • tester oprogramowania,
 • specjalista informatyk.

Informatyka na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów

WSB Merito to największa grupa uczelni niepublicznych w Polsce. Cieszy się ona niezwykłą popularnością m.in. ze względu na organizację zajęć, która umożliwia połączenie pracy zawodowej oraz studiowania oraz dużej ilości praktycznych umiejętności zdobywanych przez studentów podczas spotkań z ekspertami i praktykami branży finansowej oraz IT. WSB przykłada ogromną uwagę do wymagań rynku pracy, stale dostosowując programy prowadzonych kierunków studiów – w tym informatyki.

Świadectwem dążenia uczelni do zapewnienia studentom dostępu do najnowszych rozwiązań technologicznych jest jej uczestnictwo w programach Oracle Academic Initiative oraz Microsoft IT Academy Advanced.

Studiując informatykę na Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie będziesz mieć możliwość wyboru następujących specjalności:

Informatyka na Akademii Górnośląskiej

Akademia Górnośląska, zdając sobie sprawę z ogromu dziedziny informatyki, stawia na specjalizację oraz przekazywanie praktycznych umiejętności. Zajęcia na kierunku prowadzone są więc w sposób modułowy, także studenci przyswajają wiedzę w ramach zazębiających się, stopniowo coraz trudniejszych przedmiotów. Studenci mają stały dostęp do materiałów na platformie online uczelni, co pozwala łatwo powtórzyć wymagający materiał. Starania AG oraz jej obecność w programie Microsoft IT Academy zostały docenione przez Polską Komisję Akredytacyjną pozytywną oceną kierunku informatyka.

AG oferuje następujące specjalności na kierunku informatyka:

 • Cyberbezpieczeństwo i informatyka śledcza
 • Programowanie i bazy danych
 • Sztuczna inteligencja w e-biznesie

Informatyka na Wyższej Szkole Technologii Informatycznych

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych stawia na innowacyjność w podejściu do kształcenia studentów – aktywnie wykorzystuje metody takie jak e-learning celem zapewnienia studentom komfortu nauki i wysokiej jakości nauczania. Uczelnia realizuje programy Microsoft IT Academy Advanced oraz Akademii CISCO, umożliwiając studentom zdobycie certyfikatów pozwalających wybić się na tle innych kandydatów przy poszukiwaniu pracy. Starania WSTI zostały docenione przez Polską Komisję Akredytacyjną pozytywną oceną dla kierunku Informatyka w zakresie: wymagań kadrowych, w tym dotyczących osiąganych efektów kształcenia, systemu ich weryfikacji, jakości i koncepcji kształcenia, programów studiów, infrastruktury dydaktycznej i wymagań dotyczących wewnętrznego systemu jakości kształcenia na kierunku Informatyka.

WSTI umożliwia objęcie następujących specjalności na I stopniu kierunku informatyka:

Poniżej lista uczelni niepaństwowych i kierunków informatycznych. Poznaj szczegóły oferty wybierając z zestawienia!

Kierunki informatyczne – uczelnie niepaństwowe w Katowicach

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia