Studia informatyczne w Warszawie

Kandydaci, których interesują studia informatyczne w Warszawie, mają z czego wybierać – ciekawe propozycje z tego zakresu przygotowały warszawskie uczelnie publiczne i niepubliczne, a ilość atrakcyjnych specjalności może przyprawić o zawrót głowy. Co mogą studiować w stolicy przyszli informatycy?

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, iż w stolicy Polski wybór kierunków w przyszłościowej branży szeroko pojętej informatyki będzie bardzo duży. Studia informatyczne są możliwe zarówno na uczelniach państwowych, jak np. Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie czy Politechnika Warszawska, oraz niepublicznych, do których należą m.in. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, czy Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych. Oferta kierunków jest bogata zarówno w bardziej ogólne, jak INFORMATYKA czy INFORMATYKA I EKONOMETRIA, jak i wyspecjalizowane, których przykładem może być CYBERBEZPIECZEŃSTWO.

Warto też zwrócić uwagę na specjalistyczne kierunki, na które mogą dostać się osoby, które nie zdawały na maturze rozszerzonej matematyki, informatyki lub fizyki: przykładem może być BIOINFORMATYKA oraz GEOINFORMATYKA.

Informatyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW)

Studia na kierunku informatyka, proponowane przez SGGW w Warszawie, kształcą inżynierów w zakresie szeroko rozumianych technik komputerowych. Wykształcenie obejmuje wszystkie podstawowe dziedziny informatyki teoretycznej i praktycznej, wliczając w to systemy komputerowe, bazy danych, sieci komputerowe, grafikę komputerową, inżynierię oprogramowania i kryptologię.

Studenci uczą się projektować i uruchamiać systemy komputerowe, programować w językach wysokiego poziomu, projektować i administrować bazami danych. Zdobywają także wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej oraz teleinformatyki.

Absolwenci znajdą zatrudnienie przede wszystkim w:

  • firmach komputerowych zajmujących się tworzeniem oprogramowania, stron internetowych lub administracją sieci komputerowych,
  • firmach zajmujących się e-biznesem, bankach, instytucjach europejskich, administracji państwowej i samorządowej, instytucjach pozarządowych,
  • instytucjach naukowo-badawczych.

Informatyka w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Informatyka w WSEiZ w Warszawie to interdyscyplinarny kierunek studiów, który kompetencje z zakresu nauk ścisłych łączy z wiedzą z zakresu nauk technicznych.

Kierunek ten pozwala zdobyć wiedzę i umiejętności z takich obszarów jak: programowanie, budowa i działanie systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych, najnowsze trendy z zakresu bezpieczeństwa systemów i sieci oraz podstawach sztucznej inteligencji, przedsiębiorczość oraz zarządzanie, w tym zarządzanie projektami informatycznymi.

Specjalności:

Postępująca informatyzacja sprawia, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w tym sektorze nie słabnie. W WSEiZ zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które przygotują Cię przed podjęciem dobrze płatnej pracy w zawodzie.

Informatyka w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Program studiów na kierunku informatyka (studia inżynierskie) w AFiB Vistula powstał w odpowiedzi na oczekiwania pracodawców. Dzięki współpracy z uznanymi na rynku firmami i ekspertami swoich dziedzin, na studiach zyskasz doskonałe przygotowanie teoretyczne i praktyczne do podjęcia pracy w interesującym cię zawodzie.

Program studiów informatycznych w AFiB Vistula przygotuje cię do zdania egzaminów, dzięki którym zdobędziesz wartościowe certyfikaty Microsoftu i Oracle. Potwierdzą one twoje kompetencje i wzmocnią kandydaturę na rynku pracy. Ponadto podczas studiów zrealizujesz aż 750 godzin praktyk, które pomogą ci utrwalić wiedzę i zapewnią niezbędne doświadczenie.

Specjalności:

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula otwierają się przed tobą szanse zatrudnienia m.in. w firmach informatycznych, korporacjach o lokalnym i międzynarodowym zasięgu, agencjach interaktywnych, jednostkach administracji wdrażających lub wykorzystujących systemy informatyczne oraz w nowoczesnych ośrodkach badawczo-rozwojowych i uczelniach wyższych.

Informatyka na Politechnice Warszawskiej

Kształcenie na kierunku informatyka, który prowadzi Politechnika Warszawska, ma na celu przekazanie studentom zarówno teoretycznych podstaw informatyki (podstawy przetwa­rzania informacji, algorytmy, modelowanie systemów, programowanie proceduralne, obiektowe, funkcyjne i logiczne) jak też nabycie przez nich wiedzy i umiejętności rozwiązywania zadań inżynierskich w zakresie informatyki i jej zastosowań.

Studenci poznają budowę i oprogramowanie podstawowe systemów komputerowych, organizację systemów operacyjnych i rozproszonych, sieci komputerowych i systemów gromadzenia informacji, a także oprogramowania pracującego w czasie rzeczywistym i organizację systemów sterowania przemysłowego. Kształcenie jest ukierunkowane na zdobycie umiejętności niezbędnych do wyboru metod i narzędzi odpowiednich do realizacji zadań oraz na poznanie metod efektywnej pracy w zespole. 

Perspektywy zawodowe:

  • przedsiębiorstwa i instytucje eksploatujące sieci i systemy komputerowe: np. banki, operatorzy telekomunikacyjni;
  • firmy i korporacje wytwarzające oprogramowanie systemowe i aplikacyjne;
  • przedsiębiorstwa wdrażające systemy automatycznego sterowania i zarządzania produkcją;
  • uczelnie, instytuty badawcze, biura projektowe i inne instytucje zaangażowane w projektowanie systemów informatycznych;
  • firmy konsultingowe oraz firmy wdrażające i integrujące różnorodne rozwiązania informatyczne.


Wybierając pozycje z poniższej listy możesz dowiedzieć się więcej o wszystkich informatycznych kierunkach studiów proponowanych przez warszawskie uczelnie.

Kierunki studiów informatycznych w Warszawie 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Warszawa. Jeśli interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, sprawdź– studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Informatyka w Warszawie

Gdzie studiować kierunek informatyka w Warszawie? Wybór warszawskich uczelni proponujących studia informatyczne…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie i woj. mazowieckim:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia