Kierunki studiów WarszawaStudia humanistyczneStudia Warszawa

Ochrona dóbr kultury i środowiska – studia w Warszawie

Chcesz w przyszłej pracy zawodowej zajmować się opieką nad zabytkami i krajobrazem? Wybierz studia na kierunku ochrona dóbr kultury i środowiska.

Kierunek ochrona dóbr kultury i środowiska proponuje kandydatom Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Są to studia skierowane do miłośników historii sztuki, którzy chcą także nauczyć się jak chronić i dokumentować ślady przeszłości w środowisku naturalnym. 

Kierunek łączy w sobie teorię z praktyką, obejmuje m.in. teorię konserwacji, podstawy prawa i administracji, obsługę specjalistycznego oprogramowania: GIS, CAD czy skanowanie laserowe. Komfort studiowania zapewniają zajęcia w niewielkich grupach. 

W gronie wykładowców znajdują się zarówno naukowcy specjalizujący się m.in. w historii sztuki, biologii, filozofii, jak i praktycy związani m.in. z Narodowym Instytutem Dziedzictwa czy Kampinoskim Parkiem Narodowym. Zdobyta na zajęciach wiedza z zakresu ekologii i ochrony środowiska pozwala na wykorzystanie jej w kompleksowej opiece nad zabytkami oraz krajobrazem.

Perspektywy zawodowe – po ukończeniu studiów można pracować m.in. w:

  • instytucjach związanych z ochroną zabytków i przyrody (Narodowy Instytut Dziedzictwa),
  • muzeach i galeriach sztuki,
  • przedsiębiorstwach prowadzących działalność o charakterze konserwatorskim,
  • organizacjach pozarządowych na rzecz dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego,
  • public relations.

Kierunek ochrona dóbr kultury i środowiska w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronieStudia humanistyczne Warszawa. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia