Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Lublin

Polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie w Lublinie

Studia na kierunku polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie to efekt współpracy dwóch uczelni. Studia mają charakter międzynarodowy i realizowane są w Lublinie oraz Poczdamie.

To jedne z tych wyjątkowych kierunków, które można znaleźć w ofercie lubelskich szkół wyższych. Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie proponuje kandydatom kierunek polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie.

Studia te pozwalają nabyć umiejętności językowe i kompetencje tłumacza w zakresie języka polskiego i niemieckiego. Program kształcenia obejmuje przedmioty o charakterze teoretycznym i praktycznym w takich dziedzinach, jak współczesne media, turystyka, opieka nad dziedzictwem kulturowym czy przekład literacki. Podczas praktyk tłumaczeniowych nabędziesz umiejętności translatorskie oraz poznasz funkcjonowanie rynku tłumaczeń, zarówno w Polsce jak i w Niemczech.

Studia są realizowane w formule podwójnego dyplomowania (double-diploma). Oznacza to, że program jest realizowany w obu ośrodkach akademickich: semestr I i VI osobno dla obu grup w swoich uczelniach macierzystych, semestr II i III wspólnie w Poczdamie, semestr IV i V wspólnie w Lublinie

Więcej o kierunku: POLSKO-NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE , Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Lublin. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Sinologia w Lublinie

Studia na kierunku sinologia gwarantują studentom intensywną naukę języka chińskiego….

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia