Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia prawnicze

Prawo – Uniwersytet Łódzki

Jeśli wybierasz się na studia prawnicze w Łodzi i myślisz o tym, by wybrać kierunek prawo na uczelni publicznej, to jedynym i słusznym wyborem w tym przypadku będzie Uniwersytet Łódzki.

Studia jednolite magisterskie na kierunku prawo, które prowadzi Uniwersytet Łódzki (Wydział Prawa i Administracji UŁ) przygotowują do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych.

Celem studiów jest również przygotowanie absolwentów do pełnienia funkcji wymagających gruntownej wiedzy prawniczej w instytucjach lub organizacjach, tj. jednostkach administracji publicznej, przedsiębiorstwach publicznych i prywatnych, firmach doradczych i konsultingowych, organizacjach pozarządowych, organizacjach międzynarodowych i organach Unii Europejskiej.

Treści kształcenia przynależą do dziedziny nauk społecznych i dyscypliny nauk prawnych, a także zawierają elementy innych dyscyplin (jak filozofia, nauki socjologiczne, ekonomia i finanse). Problematyka wykładanych przedmiotów odpowiada zakresowi tematycznemu badań prowadzonych na WPiA, obejmując w istocie wszystkie dyscypliny prawnicze, w ich wymiarze zarówno dogmatycznym, jak i teoretycznym. 

Specjalizacje (do wyboru po trzecim roku studiów):

  • karnoprawna
  • cywilnoprawna
  • publicznoprawna (profil ogólny lub profil finansowy)
  • gospodarcza i europejska

Perspektywy zawodowe – absolwent prawa może:

  • ubiegać się o przyjęcie na aplikacje: ogólną, adwokacką, radcowską, notarialną,
  • podjąć pracę w administracji publicznej (rządowej i samorządowej),
  • podjąć pracę w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych,
  • podjąć pracę w organizacjach pozarządowych, organizacjach międzynarodowych, organach Unii Europejskiej.

Rekrutacja

W rekrutacji uwzględniane są przedmioty: historia, geografia, matematyka (do wyboru jeden), język polski; maksymalnie dwa (nie wymagane) język obcy, język łaciński i wiedza o kulturze antycznej, matematyka, WOS, geografia, historia


Strona kierunku: PRAWO , Uniwersytet Łódzki

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Łódź. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Prawo w Łodzi

Gdzie studiować kierunek prawo w Łodzi? Jest kilka ciekawych opcji. Poznaj propozycje…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia