Kierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia psychologiczne

Psychologia kliniczna – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Psychologia kliniczna w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy to propozycja dla osób, które w przyszłej pracy zawodowej chcą pomagać osobom w różnym wieku, cierpiącym na różnego typu zaburzenia i choroby psychiczne lub neurologiczne.

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy proponuje kandydatom studia jednolite magisterskie psychologia kliniczna, dzięki którym studenci nauczą się wykorzystywać zdobytą wiedzę teoretyczną, wywodzącą się z różnych nurtów psychologii, przede wszystkim z psychoanalizy, teorii uczenia się, interakcjonizmu, teorii poznawczych, systemowych i innych do analizy funkcjonowania jednostki, rodziny i instytucji.

Studenci zostaną zapoznani z psychologią kliniczną jako dziedziną zastosowań psychologii w stosunku do różnych grup odbiorców, przede wszystkim do dzieci z zaburzeniami rozwoju, ich rodzin i opiekunów, osób chorych psychicznie, neurologicznie, somatycznie. Zdobędą także wiedzę z zakresu podstaw diagnozy, prewencji, pomocy psychologicznej i terapii w obszarach związanych z psychologią kliniczną.

Możliwe jest dalsze kształcenie w tym kierunku i uzyskanie tytułu specjalisty psychologa klinicznego po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego oraz zdaniu państwowego egzaminu specjalizacyjnego. Po uzyskaniu tytułu specjalisty psychologa klinicznego można ubiegać się o wpis do Rejestru Psychologów Klinicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Dyplom wydany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, na życzenie wnioskującego, zawiera informację o subspecjalności:

  • Psychologii klinicznej zaburzeń psychicznych
  • Psychologii klinicznej chorób somatycznych
  • Psychologii klinicznej dzieci i młodzieży
  • Neuropsychologii.

Perspektywy zawodowe:

  • placówki ochrony zdrowia,
  • szpitale,
  • poradnie zdrowia psychicznego,
  • prywatne gabinety psychologiczne.

Więcej informacji o kierunkach psychologicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia