Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia psychologiczneStudia Wrocław

Psychologia – Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław

Psychologia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu to zajęcia, seminaria, warsztaty i laboratoria prowadzone w przyjaznej atmosferze przez specjalistów-praktyków z zastosowaniem nowoczesnych metod i narzędzi.

Studia na kierunku psychologia, które proponuje kandydatom Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław, to przede wszystkim program kształcenia zaprojektowany w przemyślany sposób oraz odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na psychologów.

Jako student psychologii rozwiniesz umiejętność słuchania i obserwowania otoczenia, analizowania procesów zachodzących w relacjach międzyludzkich, okazywania empatii oraz nawiązywania kontaktów z innymi, a także diagnozowania problemów i trudności w indywidualnym i społecznym funkcjonowaniu współczesnego człowieka. 

Zdobędziesz wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne m. in. z zakresu mechanizmów rządzących zjawiskami psychicznymi jak i zachowaniami człowieka. Zapoznasz się z czynnikami biologicznymi, psychologicznymi i społecznymi, które mają wpływ na zachowania ludzi i grup społecznych.

Studenci psychologii biorą udział w wizytach studyjnych, symulacjach, realizują praktyki zawodowe, analizują przypadki, projektują plany pomocy psychologicznej, realizują projekty badawcze, uczestniczą w laboratoriach komputerowych, poznają narzędzia diagnostyczne i procedury pomocowe bazujące na etycznych standardach zawodu psychologa.

Specjalności:

  • Psychologia kliniczna i zdrowia
  • Psychologia kliniczna z psychoterapią
  • Psychologia sądowa
  • Psychologia zarządzania i biznesu
  • Psychotraumatologia z psychoterapią

Perspektywy zatrudnienia

Kierunek psychologia daje szerokie perspektywy zatrudnienia i rozwoju. Absolwenci mogą poszukiwać zatrudnienia zarówno w publicznych, jak i prywatnych ośrodkach i centrach prowadzących oddziaływania psychologiczne. Mają także możliwość prowadzenia własnej praktyki.  

Strona kierunku: PSYCHOLOGIA , Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia