Kierunki studiów LublinnewStudia LublinStudia społeczne

Public relations i zarządzanie informacją w Lublinie

Studia na kierunku public relations i zarządzanie informacją dedykowane są osobom, które interesują się mediami, kształtowaniem wizerunku czy marketingiem. W Lublinie kierunek ten proponuje kandydatom Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej.

Dzięki studiom na kierunku public relations i zarządzanie informacją poznasz specyfikę pracy, która towarzyszy komunikacji społecznej. Studia są szansą nabycia niezbędnych na rynku pracy kompetencji związanych z projektowaniem i realizacją kampanii public relations (komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej), budowania i podtrzymywania relacji z mediami, tworzenia różnorodnych tekstów medialnych, informacyjnych i wizerunkowych.

Na tym kierunku możesz wybrać jedną z dwóch specjalności:

  • zarządzanie wizerunkiem,
  • zarządzanie mediami społecznościowymi.

Co po studiach?

Jako absolwent kierunku public relations i zarządzanie informacją odnajdziesz się na rynku pracy na różnorodnych stanowiskach wymagających projektowania i prowadzenia sprawnych kampanii wizerunkowych, medialnych i komunikacyjnych, a w szczególności jako doradca wizerunkowy różnych podmiotów: organizacji, instytucji, przedsiębiorstw, doradca w zakresie komunikacji w firmach i w instytucjach, specjalista w zakresie kreowania wizerunku osób publicznych (polityków, sportowców, aktorów).

Zatrudnienie znajdziesz także jako pracownik agencji marketingowych, reklamowych, public relations, działów marketingowych i PR różnych organizacji i firm lub z powodzeniem wykreujesz własną markę.

Rekrutacja na studia

Rekrutacja odbywa się na podstawie wyników egzaminów maturalnych. Należy wybrać dwa przedmioty spośród:  geografia, historia, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Lublin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia