Kierunki studiów KatowicenewStudia ekonomiczneStudia Katowice

Rachunkowość i controlling w Katowicach

Rachunkowość i controlling to studia skierowane do osób zainteresowanych rachunkowością, jak i problemami związanymi z integracją rachunkowości z systemem controllingu.

Kierunek studiów rachunkowość i controlling, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, zapewnia profesjonalną wiedzę w zakresie tworzenia informacji finansowych w systemie rachunkowości finansowej oraz integracji rachunkowości z controllingiem.

Podjęcie studiów na tym kierunku umożliwia zdobycie kompleksowych, cenionych w środowisku gospodarczym kwalifikacji zawodowych, a także przygotuje do uzyskania prestiżowych certyfikatów.

W trakcie studiów nabędziesz umiejętności w zakresie gromadzenia, przetwarzania i prezentowania informacji w nowoczesnych środowiskach informatycznych oraz wykształcisz umiejętności w zakresie wspomagania zarządzania przez rachunkowość. Zajęcia obejmują przedmioty wykorzystujące nowoczesne oprogramowania, dopasowane do zapotrzebowania na rynku pracy. Ten kierunek zapewnia profesjonalne przygotowanie do pozyskania prestiżowych certyfikatów zawodowych: ACCA, CIMA, CFA, uprawnień biegłego rewidenta, czy doradcy podatkowego. Studenci przygotowują się do podjęcia pracy zawodowej w rachunkowości oraz rachunkowości zintegrowanej z controllingiem, jak również doskonalą swoje umiejętności językowe.

Perspektywy zawodowe:

  • działy księgowości i sprawozdawczości finansowej (główny księgowy lub księgowy),
  • jednostki analizy finansowej,
  • biura rachunkowe,
  • komórki controllingu przedsiębiorstw,
  • specjalistyczne stanowiska związane z przetwarzaniem i prezentowaniem informacji finansowych oraz niefinansowych.

Kierunek rachunkowość i controlling w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Katowice. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj także:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia