Studia filologiczne w Gdańsku

Te studia są oblegane przez kandydatów. Kierunki filologiczne z propozycji Uniwersytetu Gdańskiego to możliwość poznawania języków skandynawskich, orientalnych (sinologia), romańskich, słowiańskich.. Duże zainteresowanie budzą również studia na kierunkach amerykanistyka oraz filologia angielska. Miłośnicy literatury i wiedzy o języku polskim skuszą się na pewno propozycją kierunku filologia polska.

Wśród uczelni niepaństwowych swoje oferty studiów filologicznych posiadają Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku oraz Wyższa Szkoła Bankowa.

Kierunki studiów filologicznych w Gdańsku

Kierunków filologicznych w Gdańsku jest naprawdę sporo. Miłośnicy języka angielskiego mają szczególnie duży wybór. Uniwersytet Gdański oferuje filologię angielską oraz amerykanistykę. Dwie wspomniane wcześniej uczelnia mają w ofercie filologię angielską.

Ale w Trójmieście nauczysz się też innych języków: m.in. niemieckiego, francuskiego, włoskiego i oczywiście bardzo od wielu już lat popularnych języków skandynawskich.

Lista kierunków filologicznych w Trójmieście

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Gdańsk. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia