Kierunki studiów Opolenewrodzaje studiów OpoleStudiaStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Opole

Studia filologiczne w Opolu

Kształcenie filologiczne w Opolu to domena Uniwersytetu Opolskiego. Chcesz poznać język obcy na poziomie filologicznym? To możliwe. Poznaj studia filologiczne w Opolu m.in. JĘZYK BIZNESU, ENGLISH PHILOLOGY, GERMANISTIK, ENGLISH IN PUBLIC COMMUNICATION.

Z listy kierunków filologicznych w Opolu wynika ta jedna zasadnicza prawda, że języków obcych nauczysz się na Uniwersytecie Opolskim. Jeśli marzysz o tego typu studiach poznaj ofertę Wydziału Filologicznego UO. Najpopularniejsze od wielu już lat są kierunki związane z nauką języka angielskiego. Ale studia filologiczne w Opolu to nie tylko ten kierunek.

Propozycją unikatową jest kierunek bohemistyka antropologiczno-kulturowa. Łączący on w sobie językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki o kulturze i religii z nauką języka czeskiego od podstaw oraz innego języka obcego (zgodnie z kontynuacją). Studia skierowane są do osób, które lubią poznawać nowe języki i kultury a także chcą lepiej zrozumieć naszych południowych sąsiadów, zgłębić ich mentalność, styl życia i słynne poczucie humoru. 

Jeśli chcesz być dobrze przygotowany do stawienia czoła wyzwaniom wysoce konkurencyjnego rynku pracy, studiuj na kierunku English Philology o profilu praktycznym, na poziomie studiów licencjackich, w języku angielskim. Uniwersytet Opolski we współpracy z lokalnymi firmami i organizacjami biznesowymi stworzył innowacyjny program, który umożliwia studentom połączenie ich rozwoju akademickiego z praktycznym zastosowaniem wiedzy i umiejętności w otoczeniu biznesowym.

Kierunki studiów filologicznych w Opolu 2024

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Opole. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia