Kierunki studiów Poznańnewrodzaje studiów PoznańStudiaStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Poznań

Studia filologiczne w Poznaniu

Najnowsze dane dotyczące rekrutacji na studia w Poznaniu pokazują, że studia filologiczne cieszą się wciąż dużą popularnością wśród kandydatów. Dotyczy to w równej mierze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza jak i największej w Polsce specjalistycznej uczelni filologicznej – Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu.

Właśnie te dwie wymienione wyżej uczelnie przygotowują co roku najbogatszą ofertę studiów filologicznych w Poznaniu. Prym w stolicy Wielkopolski należy oczywiście do UAM. Właśnie na tej uczelni znajdziecie najwięcej propozycji, ich listę przedstawiamy poniżej. Poznaj dokładniej studia filologiczne w Poznaniu!

Kierunki filologiczne i specjalności na UAM w Poznaniu

Wybór jest naprawdę potężny, co zawdzięczamy trzem wydziałom UAM odpowiedzialnym za przygotowanie ciekawych propozycji dla osób, które chcą uczyć się języków obcych lub poznawać zagadnienia związana z literaturą polską i językiem w ramach studiów polonistycznych. Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Wydział Neofilologii oraz Wydział Anglistyki to w skali kraju jedne z najlepszych wydziałów z ofertą studiów humanistycznych. Lista kierunków poniżej.

Kierunki filologiczne w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu

WSJO w Poznaniu należy do największych w Polsce niepaństwowych uczelni filologicznych w Polsce. W jej ofercie znajdziecie propozycje zarówno najbardziej popularnych studiów anglistycznych jak i ciekawą ofertę kierunków, które wiążą się z filologiami orientalnymi np. koreanistyka, japonistyka, sinologia.

Lista kierunków studiów I stopnia na WSJO

 • ANGLISTYKA
 • GERMANISTYKA
 • HISPANISTYKA
 • KOREANISTYKA
 • JAPONISTYKA
 • SINOLOGIA
 • SKANDYNAWISTYKA – JĘZYK NORWESKI

Programy studiów, zasady rekrutacji oraz wysokość czesnego można poznać na Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu.

Ofertę studiów filologicznych uzupełniają jeszcze propozycje dwóch uczelni: Uniwersytetu WSB Merito Poznań oraz Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu. Obie uczelnie oferują kandydatom kierunek filologia angielska.

Anglistyka we WSJO w Poznaniu

Język współczesnego świata. Biznes – kultura – relacje. Uniwersalne umiejętności. Praktyczna znajomość współczesnego języka.

Program zakłada przewagę zajęć praktycznych, pozwala na osiągnięcie biegłości w języku angielskim, wspartej intuicyjną świadomością językową, zdolnością poruszania się w różnych rejestrach języka, mocnym osadzeniem w realiach współczesnego świata anglojęzycznego w obszarze tradycji, współczesnej kultury i współczesnego społeczeństwa. Atuty tych studiów to program zorientowany na język współczesny, z przewagą zajęć praktycznych o charakterze ćwiczeniowym i warsztatowym, wzbogacony o blok praktyk zawodowych organizowanych przez Uczelnię.

Taki program pozwala nie tylko uzyskać biegłość w języku angielskim w komunikacji codziennej oraz w relacjach zawodowych, ale również rozwija kwalifikacje zawodowe i umiejętności miękkie zaliczane do kompetencji przyszłości. Dydaktyka wspierana jest nowoczesną technologią, w tym rozwiązaniami distance learning.

Dowiedz się więcej: Anglistyka – WSJO Poznań

Filologia angielska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Studenci filologii angielskiej na UAM mają do wyboru cztery specjalizacje:

 • akademicka,
 • nauczycielska,
 • tłumaczeniowa,
 • teatr w krajach angielskiego obszaru językowego.

Specjalizacja ogólna (akademicka) daje studentom praktyczne umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim i poszerza ich horyzonty o wiedzę z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa i kultury angielskiego obszaru językowego. Studenci specjalizacji nauczycielskiej mają, oprócz zajęć bloku filologicznego, zajęcia m.in. z psychologii, pedagogiki i dydaktyki języka angielskiego oraz odbywają praktyki zawodowe w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Specjalizacja tłumaczeniowa oferuje dodatkowy moduł zajęć specjalizacyjnych związanych z tłumaczeniem zarówno pisemnym, jak i ustnym (liaison) oraz z komunikacją międzykulturową. Program specjalizacji teatrologicznej na studiach licencjackich został zaprojektowany z myślą o poszerzeniu wiedzy studentów na temat dramatu i praktyk teatralnych. To jedyny program teatrologiczny w Polsce nauczany wyłącznie w języku angielskim.

Skorzystaj z aktualnej bazy filologicznych kierunków studiów dostępnych w Poznaniu – wybierz interesujące Cię pozycje z poniższej listy i dowiedz się więcej!

Kierunki studiów filologicznych w Poznaniu 2024

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Poznań. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Japonistyka w Poznaniu

Fascynuje Cię japonistyka, język japoński, kultura “kraju kwitnącej wiśni”? Swoje…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia