Kierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia społeczne

Studia miejskie – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Studia miejskie to nowoczesny kierunek łączący wiedzę i umiejętności z zakresu badań miast, analizy ich funkcjonowania i stosowania praktycznych rozwiązań w celu optymalizowania ich rozwoju.

Podstawę teoretyczną i praktyczną kierunku stanowią dokonania m.in.: nauk o polityce i administracji, socjologii, gospodarki przestrzennej, zarządzania, historii urbanistyki oraz zarządzania dziedzictwem kulturowym.

Praca po studiach na tym kierunku

  • pracownik samorządowy (na stanowiskach związanych z zarządzaniem rozwojem miasta, diagnozowaniem procesów/problemów miasta)
  • pracownik organizacji pozarządowej (zajmującej się miastem, jego zasobami, problemami)
  • pracownik instytucji kultury
  • pracownik instytucji badania rynku, opinii społecznej, otoczenia biznesu, agencji rozwoju, biur planistycznych przesyłam

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie od lat przygotowuje ciekawą ofertę dla kandydatów na studia. Obejmuje ona kierunki ekonomiczne, które znajdują się na liście top kierunków w kraju – ekonomia, finanse i rachunkowość, ale też i wiele innych budzących żywe zainteresowanie. Analiza uczelni ekonomicznych w Polsce pozwala stwierdzić, że oferta kierunków i specjalności na UEK należy do jednej z najciekawszych.

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Kraków. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia