Studia w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała zaskakuje całkiem dużą ilością szkół wyższych. To miasto posiada jedną uczelnię państwową oraz kilka uczelni niepublicznych. Dzięki temu kandydaci na studia w Bielsku-Białej mają możliwość szerokiego wyboru kierunków studiów.

Wśród kierunków oferowanych przez bielskie uczelnie znajdziecie propozycje chętnie wybierane po maturze. Studia informatyczne, techniczne, prawnicze, medyczne i filologiczne reprezentowane są przez kilka topowych kierunków jak filologia angielska, automatyka i robotyka, prawo czy informatykę. Miłośnicy studiów społecznych, pedagogicznych, logistycznych i związanych z zarządzaniem też znajdą dla siebie ciekawe oferty.

Uczelnie w Bielsku-Białej

Dla kandydatów na studia po maturze szczególnie atrakcyjna będzie propozycja jedynej państwowej uczelni w Bielsku-Białej. Jest nią Akademia Techniczno-Humanistyczna (ATH). Jej bogatą ofertę uzupełnia pięć uczelni niepaństwowych. Poznaj propozycje kierunków w przygotowanych przez nas materiałach.

Uniwersytet Bielsko-Bialski

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej od 1 września 2023 roku stała się klasycznym uniwersytetem. Nowa nazwa...

Kierunki studiów w Bielsku-Białej

Ciekawa dla kandydatów na studia w Bielsku-Białej może być analiza pełnej oferty kierunków. To, że jest w czym wybierać (prawie 40 kierunków) podkreśliliśmy już wcześniej. Warto dowiedzieć się szczegółów o każdej z propozycji.

Kierunki studiów I stopnia i studia jednolite magisterskie

Bielsko-Biała to niejedyne miasto na Śląsku, które przykuwa uwagę kandydatów na studia. Jeśli chcecie poznać inne propozycje studiów na Śląsku warto zajrzeć na przygotowane przez nas strony poświęcone studiom w takich miastach jak np. Katowice, Częstochowa. Ale może z racji bliskości innych dużych ośrodków akademickich zainteresuje Was oferta uczelni w Krakowie lub we Wrocławiu.
Dla osób, które chcą przy wyborze kierunku studiów posiłkować się przeprowadzonym przez nas podziałem na rodzaje studiów proponujemy skorzystać ze specjalnie przygotowanych stron na naszym portalu.
Wybierz interesujący Cię rodzaj studiów, poznaj kierunki i dowiedz się, w których miastach akademickich są dostępne dla kandydatów po maturze.

Rodzaje studiów w Polsce

Zbliżające się wydarzenia