Kierunki studiówKierunki studiów CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia techniczne

Technologie wytwarzania implantów i narzędzi medycznych – Politechnika Częstochowska

Zdobyta wiedza oraz umiejętności o charakterze interdyscyplinarnym pozwolą Ci aktywnie włączyć się w struktury przedsiębiorstw produkcyjnych stosujących nowoczesne technologie wytwarzania zarówno w kraju jak i za granicą.

Studia na kierunku technologie wytwarzania implantów i narzędzi medycznych, które ma w swojej ofercie Politechnika Częstochowska, są szansą na zdobycie bardzo poszukiwanej obecnie wiedzy w zakresie technologii produkcji, ze szczególnym uwzględnieniem wysoko zaawansowanych technologii wytwarzania implantów i narzędzi medycznych.

Ten kierunek studiów ma zapewnić wykształcenie odpowiadające potrzebom zrównoważonego rozwoju kraju oraz wymogom dynamicznie rozwijającego się rynku technologicznego i wytwórczego w wielu gałęziach produkcyjnych, począwszy od technologii obróbki plastycznej i cieplno-chemicznej, poprzez obróbkę skrawania, aż do procesów i technologii przetwórstwa polimerów.

Wiedza i kompetencje zawierają również informacje z zakresu inżynierii mechanicznej, biomedycznej i materiałowej jak również matematyki, fizyki i chemii co prowadzi do kompleksowego przygotowania absolwentów do podjęcia pracy w różnych gałęziach przemysłu, jednostkach produkcyjnych i naukowo-badawczych. Solidne przygotowanie pozwala na podjęcie zatrudnienia w intensywnie rozwijających się gałęziach przemysłu związanych z technologiami wytwarzania oraz procesami produkcyjnymi w kraju jaki zagranicą. Do programu studiów został wprowadzony moduł związany z zarządzaniem, aspektami prawnymi, certyfikacją wyrobów medycznych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Częstochowa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce.  Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Częstochowa.

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia