Bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu

Interesują Cię studia społeczne we Wrocławiu? Myślisz o tym, by w przyszłej pracy zawodowej zajmować się kwestiami bezpieczeństwa? Dowiedz się więcej o kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne prowadzą dwie wrocławskie uczelnie niepubliczne: Dolnośląska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu (DSW)

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, które proponuje Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, skoncentrujesz się na problematyce przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa w sferze społecznej, ekonomicznej oraz politycznej. Znajdziesz również szerokie spectrum aktualnych tematów z zakresu różnych sektorów bezpieczeństwa: informacyjnego, technologicznego, ekologicznego, ochrony ludności i danych oraz zarządzania strategicznego.

Dzięki tym studiom udoskonalisz także kompetencje społeczne takie jak: autoprezentacja, prowadzenie dyskusji, asertywność, kultura pracy. Poszerzysz kwalifikacje zawodowe o umiejętności miękkie, np. komunikowanie w sytuacjach kryzysowych, negocjacje.

Specjalności:

  • Bezpieczeństwo państwa
  • Cyberbezpieczeństwo i systemy informatyczne w bezpieczeństwie
  • Kryminologia z elementami kryminalistyki
  • Menedżer BHP
  • Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych
  • Służby policyjne i bezpieczeństwo lokalne

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (WSB)

Na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, propozycji studiów w WSB we Wrocławiu, zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu nauk prawnych, praw człowieka, bezpieczeństwa i funkcjonowania państwa. W trakcie studiów nauczysz się m.in., jak powinna wyglądać skuteczna współpraca instytucji rządowych z pozarządowymi, jak efektywnie gospodarować środkami samorządów oraz jak analizować i zwalczać zagrożenia bezpieczeństwa, związane z działalnością człowieka (taką jak przestępczość czy terroryzm).

Studia przygotują Cię do pracy w obszarze obronności i bezpieczeństwa państwa również tej cyfrowej. Zdobędziesz dyplom dający szansę stabilnego i pewnego zatrudnienia w jednostkach administracji rządowej i samorządowej, a także w wojsku i służbach mundurowych tj. policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Służby Celnej, ABW, CBA oraz wszelkiego rodzaju strażach i inspekcjach.

Specjalności:

  • Cyberbezpieczeństwo
  • Kryminologia i kryminalistyka
  • Służby mundurowe i bezpieczeństwo państwa
  • Specjalista BHP

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia