Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia społeczneStudia Wrocław

Bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu

Interesują Cię studia społeczne we Wrocławiu? Myślisz o tym, by w przyszłej pracy zawodowej zajmować się kwestiami bezpieczeństwa? Dowiedz się więcej o kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne prowadzą dwie wrocławskie uczelnie niepubliczne: Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław oraz Uniwersytet WSB Merito Wrocław.

Bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW Wrocław

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, które proponuje Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław, skoncentrujesz się na problematyce przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa w sferze społecznej, ekonomicznej oraz politycznej. Znajdziesz również szerokie spectrum aktualnych tematów z zakresu różnych sektorów bezpieczeństwa: informacyjnego, technologicznego, ekologicznego, ochrony ludności i danych oraz zarządzania strategicznego.

Dzięki tym studiom udoskonalisz także kompetencje społeczne takie jak: autoprezentacja, prowadzenie dyskusji, asertywność, kultura pracy. Poszerzysz kwalifikacje zawodowe o umiejętności miękkie, np. komunikowanie w sytuacjach kryzysowych, negocjacje.

Specjalności:

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Uniwersytet WSB Merito Wrocław

Na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, propozycji studiów przygotowana przez Uniwersytet WSB Merito Wrocław, zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu nauk prawnych, praw człowieka, bezpieczeństwa i funkcjonowania państwa. W trakcie studiów nauczysz się m.in., jak powinna wyglądać skuteczna współpraca instytucji rządowych z pozarządowymi, jak efektywnie gospodarować środkami samorządów oraz jak analizować i zwalczać zagrożenia bezpieczeństwa, związane z działalnością człowieka (taką jak przestępczość czy terroryzm).

Studia przygotują Cię do pracy w obszarze obronności i bezpieczeństwa państwa również tej cyfrowej. Zdobędziesz dyplom dający szansę stabilnego i pewnego zatrudnienia w jednostkach administracji rządowej i samorządowej, a także w wojsku i służbach mundurowych tj. policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Służby Celnej, ABW, CBA oraz wszelkiego rodzaju strażach i inspekcjach.

Specjalności:

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia