Kierunki studiów Zielona GóranewStudia turystyczneStudia Zielona Góra

Turystyka i rekreacja w Zielonej Górze

Myślisz o tym, by wybrać studia turystyczne w Zielonej Górze? Dowiedz się więcej o kierunku turystyka i rekreacja.

Kierunek turystyka i rekreacja proponuje kandydatom na studia w Zielonej Górze Uniwersytet Zielonogórski.

Turystyka i rekreacja na Uniwersytecie Zielonogórskim

Absolwenci kierunku turystyka i rekreacja (Wydział Nauk Biologicznych UZ) uzyskają przygotowanie teoretyczne i praktyczne do sprawowania różnorodnych funkcji zawodowych i obejmowania różnych stanowisk w sferze turystyki i rekreacji.

Jak wyglądają perspektywy zawodowe po tym kierunku? Absolwenci turystyki i rekreacji mogą uzyskać zatrudnienie w: biurach podróży, punktach informacji turystycznej, przewodnictwach miejskich, ośrodkach kultury, sportu i rekreacji, ośrodkach wypoczynkowych, uzdrowiskach i sanatoriach, działach socjalnych firm i instytucji publicznych, organach administracji rządowej i samorządowej (wydziały promocji i turystyki), stowarzyszeniach, fundacjach, mediach zajmujących się promocją regionów turystycznych, szkołach, hotelach, pensjonatach, motelach, zakładach gastronomicznych, gospodarstwach agroturystycznych.

Ponadto absolwenci uzyskają pakiet umiejętności pozwalających na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie usług turystycznych.

Specjalności proponowane na kierunku:

  • Hotelarstwo;
  • Gospodarka turystyczna;
  • Organizacja wypoczynku (Turystyka i organizacja wypoczynku).

Kierunek turystyka i rekreacja w Zielonej Górze

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia turystyczne Zielona Góra. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia