Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia ekonomiczneStudia Łódź

Aktuariat i analiza finansowa – studia w Łodzi

Kierunek studiów aktuariat i analiza finansowa to nowa propozycja, którą dla kandydatów przygotowała Politechnika Łódzka. Studia adresowane są do przyszłych specjalistów w dziedzinie finansów i ubezpieczeń.

Na studiach aktuariat i analiza finansowa, proponowanych przez Politechnikę Łódzką, nauczysz się praktycznych umiejętności wyznaczania wysokości składek ubezpieczeniowych oraz obliczania rezerw finansowych potrzebnych w firmach ubezpieczeniowych. Jak zapewnia Politechnika Łódzka dzięki studiom: będziesz potrafił oceniać ryzyko ubezpieczeniowe i rynkowe, a także zostaniesz specjalistą ds. kredytów. Bez trudu wyznaczysz margines wypłacalności ,oszacujesz koszty kredytu i wycenisz papiery wartościowe. Do takiej pracy będziesz potrzebował nie tylko narzędzi matematycznych, ale także sprawnego poruszania się w obszarze informatyki. Dlatego na kierunku aktuariat i analiza finansowa zyskasz zaawansowaną wiedzę o programach Python, R, VBA, co umożliwi Ci efektywną pracę z danymi biznesowymi. W dodatku poznasz metody Monte Carlo, modele aktuarialne, metody statystyczne, a także sposoby rozwiązywania problemów biznesowych, czyli wszystko, co niezbędne, by osiągnąć sukces na rynku finansowo-ubezpieczeniowym.

Perspektywy zawodowe

Charakter tych studiów wyraziście nakreśla perspektywy pracy, jakie mogą pojawić się przed absolwentami. Będą to prawdopodobnie takie stanowiska jak:

  • analityk ubezpieczeniowy,
  • analityk kredytowy,
  • analityk rynku,
  • specjalista ds. majątkowych i osobowych,
  • statystyk,
  • pracownik w działach IT.

Rekrutacja

W postępowaniu rekrutacyjnym ważne przedmioty to: matematyka oraz język obcy

Kierunek aktuariat i analiza finansowa w Łodzi

Więcej informacji również o innych kierunkach ekonomicznych np. finansach i rachunkowości, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne w Łodzi. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Ekonomia w Lublinie

Studiowanie ekonomii to świetny wybór dla osób pragnących dużej ilości…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Łodzi

Dietetyka w Łodzi

Wybierasz się na studia dietetyczne w Łodzi? Które łódzkie uczelnie wyższe proponują kandydatom studia na…

Filologia słowiańska w Łodzi

Studia na kierunku filologia słowiańska to intensywna nauka dwóch kierunkowych języków słowiańskich. Kierunek dla kandydatów…

Zarządzanie – Uniwersytet Łódzki

Jeśli chcesz zostać specjalistą w zakresie zarządzania, wiedzieć jak rozwijać i udoskonalać organizację, kierunek zarządzanie będzie świetnym…

Studia medyczne w Łodzi

Studia medyczne w Łodzi to przede wszystkim bogata oferta, którą przygotował dla kandydatów Uniwersytet Medyczny…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia