Kierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia medyczne

Analityka medyczna – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Interesują Cię studia na kierunku analityka medyczna w Krakowie? Zapoznaj się z propozycją studiów jednolitych magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Kierunek analityka medyczna proponuje kandydatom Uniwersytet Jagielloński. Co musisz wiedzieć zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Analityka medyczna na Uniwersytecie Jagiellońskim

Studia na kierunku analityka medyczna (jednolite magisterskie) prowadzi Wydział Farmaceutyczny UJ. To nowoczesny kierunek przygotowujący do pracy w wielodyscyplinarnym zespole medycznym w charakterze diagnosty laboratoryjnego. Wysoki poziom kształcenia zapewniony jest dzięki wprowadzeniu nowoczesnych metod dydaktycznych oraz współpracy z praktykami i lokalnym oddziałem Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Nacisk położono na rozwój kompetencji niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej takich jak: praca w interdyscyplinarnych zespołach medycznych oraz poszukiwanie nowych rozwiązań diagnostycznych.

Zajęcia na kierunku analityka medyczna prowadzone są w specjalistycznych laboratoriach, pracowniach komputerowych, salach dydaktycznych, w ramach praktycznej nauki zawodu oraz praktyki zawodowe realizowane są w medycznych laboratoriach diagnostycznych na terenie Krakowa i poza Krakowem, w bazie kliniczno-diagnostycznej Szpitala Uniwersyteckiego oraz Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego. Studenci mają dostęp do zasobów Biblioteki Medycznej oraz Biblioteki Jagiellońskiej.

Absolwenci i absolwentki analityki medycznej są przygotowani do pracy w medycznych laboratoriach diagnostycznych, placówkach naukowo-dydaktycznych oraz naukowo-badawczych, w interdyscyplinarnych zespołach medycznych, do pełnienia roli lidera w obszarach związanych z wykonywaniem zadań z zakresu diagnostyki laboratoryjnej i rozwiązywaniem problemów w tym zakresie.

Uczelnie prowadzące kierunek analityka medyczna w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Kraków. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia