Analityka medyczna – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Interesują Cię studia na kierunku analityka medyczna w Krakowie? Zapoznaj się z propozycją studiów jednolitych magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Kierunek analityka medyczna proponuje kandydatom Uniwersytet Jagielloński.

Analityka medyczna na Uniwersytecie Jagiellońskim

Studia na kierunku analityka medyczna (jednolite magisterskie) prowadzi Wydział Farmaceutyczny UJ. To nowoczesny kierunek przygotowujący do pracy w wielodyscyplinarnym zespole medycznym w charakterze diagnosty laboratoryjnego. Wysoki poziom kształcenia zapewniony jest dzięki wprowadzeniu nowoczesnych metod dydaktycznych oraz współpracy z praktykami i lokalnym oddziałem Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Nacisk położono na rozwój kompetencji niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej takich jak: praca w interdyscyplinarnych zespołach medycznych oraz poszukiwanie nowych rozwiązań diagnostycznych.

Zajęcia na kierunku analityka medyczna prowadzone są w specjalistycznych laboratoriach, pracowniach komputerowych, salach dydaktycznych, w ramach praktycznej nauki zawodu oraz praktyki zawodowe realizowane są w medycznych laboratoriach diagnostycznych na terenie Krakowa i poza Krakowem, w bazie kliniczno-diagnostycznej Szpitala Uniwersyteckiego oraz Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego. Studenci mają dostęp do zasobów Biblioteki Medycznej oraz Biblioteki Jagiellońskiej.

Absolwenci i absolwentki analityki medycznej są przygotowani do pracy w medycznych laboratoriach diagnostycznych, placówkach naukowo-dydaktycznych oraz naukowo-badawczych, w interdyscyplinarnych zespołach medycznych, do pełnienia roli lidera w obszarach związanych z wykonywaniem zadań z zakresu diagnostyki laboratoryjnej i rozwiązywaniem problemów w tym zakresie.

Uczelnie prowadzące kierunek analityka medyczna w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Kraków. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia