Kierunki studiówKierunki studiów GdańskStudia GdańskStudia techniczne

Automatyka, cybernetyka i robotyka – Politechnika Gdańska

Celem studiów na kierunku automatyka, cybernetyka i robotyka na Politechnice Gdańskiej jest wykształcenie specjalistów w zakresie szeroko rozumianej automatyki i robotyki, którzy posiadają podstawową wiedzę dotyczącą projektowania i implementacji układów sterowania, w tym elementów pomiarowych i wykonawczych automatyki, procesorów sygnałowych, sterowników, sieci komputerowych, metod i systemów sterowania i wspierania decyzji oraz zarządzania informacją.

Na studiach na kierunku automatyka, cybernetyka i robotyka na Politechnice Gdańskiej nacisk położony jest na programowalne sterowniki logiczne, urządzenia i systemy automatyki i (autonomicznej) robotyki oraz diagnostyki przemysłowej.

Automatyzacja i cyfryzacja procesów jest niezwykle korzystna i wpływa na zmniejszenie kosztów produkcyjnych, pomaga spełniać wymagania rynkowe, zapewnia bezpieczeństwo zastępując człowieka w działaniach, które generują czynniki niebezpieczne. Wybierając ten kierunek przyczyniasz się do usprawnienia procesów gospodarczych i stajesz się niezwykle atrakcyjny dla rynku pracy.

Perspektywy zawodowe:

  • praca w przemyśle przy eksploatacji, uruchamianiu i projektowaniu systemów automatyki i robotyki
  • w różnych zastosowaniach przemysłowych
  • programowanie komputerów uniwersalnych i specjalizowanych sterowników cyfrowych
  • integrowanie złożonych systemów inżynierskich
  • praca w sektorach IT oraz R&D

Strona kierunku: AUTOMATYKA, CYBERNETYKA I ROBOTYKA , Politechnika Gdańska

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Gdańsk. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Gdańsk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku/ w Trójmieście.

Poznaj inne propozycje kierunków: Politechnika Gdańska

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia