Kierunki studiów GdańskStudia GdańskStudia społeczne

Bezpieczeństwo morskie w Gdańsku

Bezpieczeństwo morskie to studia, które umożliwiają zdobycie kwalifikacji w zakresie bezpieczeństwa morskiego państwa, rozwoju gospodarki morskiej, transportu morskiego, współpracy międzynarodowej oraz ochrony obszarów morskich.

Studia na kierunku bezpieczeństwo morskie ma w swojej ofercie Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku. Kierunek ten został przygotowany z myślą o osobach, które interesują się sprawami współczesnego wymiaru bezpieczeństwa na akwenach morskich, a więc oceną poziomu zagrożeń dotyczących działalności ludzkiej w tym zakresie.

Studia dzienne i studia zaoczne na kierunku bezpieczeństwo morskie na Wydziale WSB w Gdańsku skupiają się na zdobywaniu przez studentów wiedzy  z obszaru podstawowych praw rządzących bezpieczeństwem morskim, kształceniu kompetencji w sferze profesjonalnego zajmowania się przedsiębiorczością, wspomaganiu naturalnej potrzeby samorozwoju i nabywaniu praktycznych umiejętności w problematyce ewaluacji zjawisk społecznych i kulturowych, kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności komunikowania się społecznego.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

Specjalności:

Perspektywy zawodowe – po ukończeniu studiów będziesz:

  • specjalistą o wysokich kwalifikacjach zawodowych – organizatorem, strategiem i promotorem, kreatorem skutecznego działania;
  • posiadał wiedzę z zakresu nauk o bezpieczeństwie, nauk dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstw, instytucji publicznych i struktur bezpieczeństwa państwa;
  • dysponował wiedzą i podstawowymi umiejętnościami dotyczącymi diagnozowania i analizowania problemów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa morskiego państwa;
  • znał istotę bezpieczeństwa oraz jego uwarunkowania;
  • znał zasady funkcjonowania podmiotów bezpieczeństwa;
  • umiał rozwiązywać problemy zawodowe;
  • przygotowany do założenia i rozwijania własnej działalności;
  • idealnym kandydatem do pracy w sektorze gospodarki morskiej, jednostkach zajmujących się współpracą międzynarodową i szerokorozumianym bezpieczeństwem państwa i obywateli.

Dowiedz się więcej: BEZPIECZEŃSTWO MORSKIE – Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku

Kierunek bezpieczeństwo morskie w Gdańsku

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ – Studia społeczne w Gdańsku:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku i Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia