Compliance w organizacji – studia podyplomowe na UEK

Wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej (w tym Polska) zobowiązane są do implementacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie ochrony osób zgłaszających przypadki naruszenia prawa Unii (tzw. dyrektywa o ochronie sygnalistów – whistleblowing). Niezbędną wiedzę z tego zakresu zdobędziesz na studiach podyplomowych “Compliance w organizacji”.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie ma w swojej ofercie kierunek studiów podyplomowych “Compliance w organizacji (Menedżer ds. compliance i whistleblowing)”.

Studia podyplomowe Compliance w organizacji są dla Ciebie, jeżeli:

  • jesteś zobowiązany do wdrożenia w swojej organizacji systemu whistleblowingowego,
  • pracujesz w jednostkach audytu i kontroli i jesteś odpowiedzialny za obszary compliance, ryzyka, bezpieczeństwa,
  • należysz do kadry kierowniczej organizacji i interesujesz się ochroną sygnalistów.

Na studiach tych przygotujesz się do zaplanowania, wdrożenia, profesjonalnego zarządzania i doskonalenia systemu zgłaszania nieprawidłowości oraz ochrony sygnalistów z uwzględnieniem wymogów dyrektywy PE i Rady (UE) 2019/1937, a w szczególności otoczenia prawnego, organizacyjnego, technologicznego i psychologicznego.

Wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej (w tym Polska) zobowiązane są do 17 grudnia 2021 r. do implementacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających przypadki naruszenia prawa Unii (tzw. dyrektywa o ochronie sygnalistów – whistleblowing). Wymagać to będzie od państw członkowskich UE wdrożenia systemowej ochrony sygnalistów, czyli osób informujących o nadużyciach. Wymogami dyrektywy zostaną objęte zarówno organizacje publiczne, jak i prywatne liczące powyżej 250 pracowników. Od 17 grudnia 2023 r. system whistleblowingowy muszą wprowadzić też przedsiębiorstwa liczące powyżej 50 pracowników. Dyrektywa nakłada na wspomniane organizacje szereg obowiązków, do których przestrzegania będę zobligowane pod groźbą sankcji.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie Uczelni

Sprawdź inne STUDIA PODYPLOMOWE proponowane przez UEK.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KRAKOWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia