Cyberbezpieczeństwo – studia podyplomowe – Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu zaprasza na 2-semestralne studia podyplomowe dla przyszłych specjalistów bezpieczeństwa cybernetycznego.

Dwusemestralne studia podyplomowe na kierunku Cyberbezpieczeństwo, które proponuje Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, mają na celu poszerzenie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji w zakresie opracowywania i stosowania szeregu technologii, procesów i praktyk w celu ochrony komputerów, danych, sieci i programów przed atakami, uszkodzeniami i nielegalnym dostępem.

Specjaliści w obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego pełnić mogą cztery podstawowe role: doradców, projektantów, testerów oraz analityków.

Pierwsza z ról polega na doradzaniu klientom w zakresie polityki i strategii bezpieczeństwa w danej organizacji oraz na przeprowadzaniu oceny ryzyka w celu ustalenia stopnia narażenia organizacji na zagrożenia cybernetyczne.

Druga z ról polega na projektowaniu i budowaniu systemów IT w taki sposób, aby pozostały one odporne na zagrożenia z cyberprzestrzeni.

Testerzy natomiast to specjaliści w zakresie bezpieczeństwa infrastruktury oraz aplikacji, którzy za pomocą testów penetracyjnych symulują realne scenariusze ataków w celu wykrycia zagrożeń dla systemów IT klienta.

Ostatnia z ról to analitycy, czyli eksperci w zakresie bezpieczeństwa operacyjnego, którzy monitorują systemy informatyczne pod kątem aktywnych oznak ataku. Mogą oni pracować w centrum operacji bezpieczeństwa (SOC). W kryminalistyce cyfrowej badają zaatakowane systemy cyfrowe lub komputery klientów w celu wykrycia sposobu działania hakerów oraz odtworzenia ich ataku, aby uzyskać o nich jak najwięcej informacji.

Po kierunku Cyberbezpieczeństwo specjalista w obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego może podjąć zatrudnienie m. in. w takich podmiotach jak:

  • dostawcy sieci;
  • instytucje rządowe;
  • instytucje finansowe, np. banki;
  • linie lotnicze;
  • firmy doradcza w zakresie bezpieczeństwa;
  • każda duża organizacja.

Więcej informacji o kierunku Cyberbezpieczeństwo na stronie Uczelni

Sprawdź inne STUDIA PODYPLOMOWE W WYŻSZEJ SZKOLE BEZPIECZEŃSTWA

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia