Cyberbezpieczeństwo w Krakowie

Zdobądź wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych, kryptografii i analizy systemów pod kątem podatności na ataki.

Kierunek cyberbezpieczeństwo ma w swojej ofercie studiów Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Studia przygotowują do praktycznego stosowania narzędzi oraz technologii związanych z bezpieczeństwem i audytowaniem sieci teleinformatycznych w celu zabezpieczania działalności podmiotów gospodarczych i instytucji publicznych. Studenci uczą się również obsługi i działania aplikacji i usług elektronicznych w Internecie, sieciach lokalnych i rozległych oraz obsługi i działania rozwiązań zabezpieczających sieci teleinformatyczne (w tym sieci bezprzewodowe). Zdobywają także umiejętności projektowania inteligentnych systemów zabezpieczających i stosowania narzędzi kryptograficznych.

Perspektywy zawodowe – absolwenci kierunku mogą znaleźć pracę jako:

  • integratorzy technologii,
  • administratorzy sieci komputerowych,
  • specjaliści ds. bezpieczeństwa,
  • audytorzy,
  • analitycy i konsultanci ds. cyberbezpieczeństwa,
  • pracownicy instytucji publicznych odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Kraków. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia