Kierunki studiówKierunki studiów w PolsceKierunki techniczne w PolscePoznaj kierunekStudia techniczne

Eksploatacja i diagnostyka systemów technicznych – poznaj kierunek studiów!

Eksploatacja i diagnostyka systemów technicznych przygotowuje do prac diagnostyczno-naprawczych urządzeń technicznych lub budowy elektrowni wiatrowych.

Eksploatacja i diagnostyka systemów technicznych to kierunek studiów w ramach, którego studenci mają do wyboru dwa zakresy nauczania: Diagnostyka Urządzeń Technicznych lub Zarządzanie Eksploatacją Elektrowni Wiatrowych.

Absolwenci studiów w zakresie Diagnostyki Urządzeń Technicznych posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje, które predysponują ich do prowadzenia działalności inżynierskiej w zakresie eksploatacji maszyn i urządzeń, a przede wszystkim do oceny ich stanu technicznego poprzez posługiwanie się nowoczesnymi technikami pomiarów diagnostycznych z wykorzystaniem istniejącej aparatury, jak i umiejętnością zaprojektowania własnego systemu pomiarowo-diagnostycznego.

Absolwenci studiów w zakresie Zarządzania Eksploatacją Elektrowni Wiatrowych obok kompetencji zawodowych, typowo inżynierskich, posiadają również kompetencje kierownicze, menedżerskie. Są przygotowani do zarządzania projektami inżynierskimi związanymi z budową i eksploatacją morskich i lądowych elektrowni wiatrowych. W szczególności posiadają umiejętności prowadzenia negocjacji, skutecznego komunikowania się ze współpracownikami, przełożonymi, a przede wszystkim z klientami, przygotowania dokumentacji biznesowej i technologicznej, oceny możliwych wariantów rozwiązań i wyboru rozwiązania optymalnego.

Szukaj odpowiedzi na pytania dotyczące kierunku Eksploatacja i diagnostyka systemów technicznych

Czego nauczysz się na studiach?

W których miastach można studiować kierunek?

W ofercie których uczelni w Polsce znajdziesz kierunek?

Jakie są perspektywy zawodowe absolwentów kierunku?


Czytaj więcej


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia