Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia PoznańStudia techniczne

Elektronika i telekomunikacja – studia w Poznaniu

Jeśli przeglądasz techniczne kierunki studiów w Poznaniu i zastanawiasz się, jaki kierunek zapewni Ci atrakcyjne perspektywy zawodowe – z pewnością elektronika i telekomunikacja jest jednym z nich!

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja prowadzi Politechnika Poznańska (Wydział Informatyki i Telekomunikacji PP).

Elektronika i telekomunikacja na Politechnice Poznańskiej

Kierunek elektronika i telekomunikacja – propozycja Politechniki Poznańskiej – ma przygotowywać specjalistów dla szeroko rozumianej gospodarki opartej na wiedzy, szczególnie w zakresie technologii telekomunikacyjno-informacyjnych ICT (ang. Information and Communication Technologies), łączących w sobie wiedzę i umiejętności zarówno z zakresu elektroniki, informatyki jak i telekomunikacji.

Program studiów jest skonstruowany w taki sposób, aby wiedza i umiejętności oraz kompetencje społeczne dotyczyły wszystkich podstawowych gałęzi elektroniki i telekomunikacji oraz zachowuje równowagę między przekazaniem niezbędnej teorii stanowiącej fundament działania sieci i systemów telekomunikacyjnych oraz bazujących na wynikach bieżących badań naukowych informacji o współczesnych trendach rozwojowych w elektronice i telekomunikacji. Dodatkowo efekty uczenia się uwzględniają praktyczny aspekt studiów kładąc nacisk na praktyczne wykorzystanie wiedzy i umiejętności przy wyborze i obsłudze urządzeń i programów komputerowych.

Celem kształcenia na studiach pierwszego stopnia jest uzyskanie przez ich absolwentów kompetencji niezbędnych do pracy w zawodzie inżyniera elektroniki i telekomunikacji, dzięki którym absolwenci będą w stanie podjąć pracę zawodową zgodną ze swoimi kwalifikacjami w przemyśle elektronicznym, u operatorów telekomunikacyjnych i usług multimedialnych, w firmach teleinformatycznych zajmujących się sieciami telekomunikacyjnymi i komputerowymi.

Kierunek elektronika i telekomunikacja w Poznaniu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Poznań. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Poznań.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia