Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia społeczne

European Studies w Krakowie

European Studies to studia prowadzone w języku angielskim, na których studenci zajmują się sprawami europejskimi z perspektywy socjologicznej, politycznej i ekonomicznej.

Studia na kierunku European Studies, które proponuje kandydatom Uniwersytet Jagielloński, oferują specjalistyczne kształcenie (studia są prowadzone w języku angielskim) w zakresie integracji europejskiej i funkcjonowania instytucji UE, co daje absolwentom możliwość poszukiwania pracy w jednostkach administracji państwowej i samorządowej, edukacji, mediach, organizacjach pozarządowych, a także instytucjach międzynarodowych, zwłaszcza tych związanych z integracją europejską.

Profil regionalny wyposaża absolwenta w zrozumienie szybko rozwijającego się obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, co przygotowuje do pracy w dyplomacji, instytucjach politycznych, gospodarczych i kulturalnych, a także w biznesie.

Studia pierwszego stopnia (odpowiednik studiów licencjackich) na studiach europejskich dają studentom podstawową wiedzę na temat europejskiej polityki, kultury i społeczeństwa, jednocześnie podkreślając rolę Europy w szerszych ramach globalnych. Kluczowe pojęcia, takie jak kultura, tożsamość, różnorodność, procesy demokratyczne, europeizacja i globalizacja są omawiane w sposób interdyscyplinarny. Zajmując się sprawami europejskimi z perspektywy socjologicznej, politycznej i ekonomicznej, studenci zyskują przekrojową świadomość wielu wyzwań, przed którymi stoją współczesne społeczeństwa. Program wyposaża studentów w narzędzia do analizy bieżących wydarzeń i rozumienia złożoności zjawisk politycznych i społeczno-gospodarczych, a także przygotowuje do dalszej edukacji w zakresie stosunków międzynarodowych.

Kierunek European Studies w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Kraków. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia