Filologia angielska w Białymstoku

Ofertę studiów anglistycznych przygotował na nowy rok akademicki Uniwersytet w Białymstoku. Filologię angielską można studiować w stolicy Podlasia na różne sposoby. Wszystkie te sposoby prowadzą jednak do zdobycia dobrej lub nawet bardzo dobrej biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim.

Filologia angielska na Uniwersytecie w Białymstoku

Studia filologiczne w ramach specjalizacji filologia angielska to studia licencjackie, które mają absolwentów doprowadzić do znajomości języka angielskiego na poziomie C1. W ramach kierunku studenci mają do wyboru wiele bloków zajęć, obligatoryjnych oraz fakultatywnych. Dzięki nim mogą rozwijać swoje pasje literaturoznawcze lub językoznawcze.

Wiodącym przedmiotem na studiach jest praktyczna nauka języka angielskiego, ale w ramach zajęć zaznajomicie się z historią Anglii i USA, historią języka angielskiego, poznać będziecie mogli nowoczesne trewndy w językoznawstwie oraz najnowsze metody nauczania języka angielskiego.

W wariancie studiów filologia angielska i inny język obcy zakończycie studia z dobrą znajomością nie tylko języka angielskiego ale również drugiego języka obcego. Stopień tej znajomości to poziom B2.

Uczelnie prowadzące kierunek filologia angielska w Białymstoku

Dla osób, które szukają innych ofert, także w innym mieście niż Białystok przydatna może okazać się strona studia filologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia