Filologia ukraińska – specjalność Ukrainistyka – Uniwersytet Wrocławski

Dzięki studiom na specjalności Ukrainistyka możesz zostać specjalistą w dziedzinie języka i kultury Ukrainy.

Kandydat rekrutuje się na kierunek filologia ukraińska. W czasie składania dokumentów kandydat wybiera jedną z dwóch specjalności:

  • ukraińska z językiem angielskim
  • ukrainistyka

Jeśli ciekawi Cię kultura i język Ukrainy, wybierz ukrainistykę. Na tej specjalności uzyskasz rzetelną wiedzę i umiejętności z historii i kultury Ukrainy oraz specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu języka ukraińskiego. Czy wiesz, że w skład Ukrainy wchodzi 27 jednostek podziału administracyjnego, z których każda jest unikalna ze względu na historię, folklor, dialekty, a także bogactwo kulturowe licznych mniejszości narodowych? Biorąc pod uwagę wspieranie przez Polskę dążeń Ukrainy do członkostwa w Unii Europejskiej i NATO, przygotowanie polskich specjalistów ze znajomością języka ukraińskiego będzie mieć strategiczne znaczenie dla gospodarki i rozwoju Polski w XXI wieku. Na rzecz wyboru tych studiów przemawia także obecność w Polsce ponad milionowej grupy emigrantów zarobkowych z Ukrainy.

Absolwent specjalności ukrainistyka będzie przygotowany do podjęcia pracy w charakterze tłumacza, nauczyciela języka i literatury ukraińskiej, jako pośrednik w międzynarodowych projektach biznesowych, dziennikarz specjalizujący się w tematyce ukraińskiej, filolog-ukrainista w szkolnictwie wyższym, rzecznik prasowy, redaktor, manager projektów kulturalnych i attaché w strukturach dyplomatycznych.

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Wrocław. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – Studia filologiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia