Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia humanistyczneStudia Poznań

Filozofia w Poznaniu

Jeśli interesują Cię studia humanistyczne w Poznaniu i myślisz o tym, by wybrać kierunek filozofia – w tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.

Studia na kierunku filozofia proponuje kandydatom Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na UAM możesz także wybrać specjalność komunikacja społeczna.

Filozofia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Studia filozoficzne (kierunek filozofia na Wydziale Filozoficznym UAM) uczą sprawnie formułować najtrudniejsze nawet myśli oraz zrozumieć poglądy innych. Pytania o kondycję człowieczeństwa, o istotę otaczającej nas rzeczywistości, o sens i znaczenie obserwowanych fenomenów społecznych są zawsze aktualne. Umiejętność znalezienia na nie odpowiedzi pozwala porządkować, a także tłumaczyć świat.

Specjalności w ramach kierunku:

  • Etyka,
  • Zarządzanie wiedzą,
  • Życie publiczne.

Absolwenci kierunku filozofia znajdą zatrudnienie m.in. przy opracowywaniu kodeksów etycznych, pisaniu i redagowaniu tekstów, a także w administracji publicznej i organizacjach pozarządowych. Dzięki umiejętnościom krytycznego myślenia oraz rozwiązywania złożonych problemów sprawdzają się jako liderzy zespołów pracowników.

Filozofia – specjalność komunikacja społeczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Specjalność komunikacja społeczna oferuje wiedzę z zakresu filozofii, ale połączoną z kompetencjami praktycznymi. W programie studiów znajdują się przedmioty nakierunkowane bezpośrednio na komunikację (m.in. socjologia komunikacji, psychologia komunikacji, medioznawstwo, retoryka z erystyką, teoria negocjacji, infobrokerstwo). Również przedmioty filozoficzne są zaprojektowane z myślą o specjalności (m.in. filozofia języka, antropologia komunikacji, hermeneutyka).

Studia w ramach specjalności Komunikacja społeczna umożliwiają połączenie filozofii ze zdobywaniem wiedzy na temat: języka, mediów, informacji, retoryki, znaków i symboli, dialogu, edycji i interpretacji tekstów, czyli wszystkiego tego, na co składa się problematyka komunikacyjna.

Wiedza teoretyczna w połączeniu z kompetencjami praktycznymi umożliwia wejście na rynek pracy w zakresie m.in. PR i marketingu, mediów, HR.

Kierunek filozofia w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia humanistyczne Poznań. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia