Geodezja i kartografia – studia w Kielcach

Studia na kierunku geodezja i kartografia przygotują Cię m.in. do wykonywania pomiarów i obliczeń geodezyjnych oraz obsługiwania tachimetrów i innych nowoczesnych urządzeń.

Kierunek geodezja i kartografia ma w swojej ofercie Politechnika Świętokrzyska w Kielcach. Dowiedz się więcej!

Absolwenci uzyskują wiedzę z zakresu geodezji i kartografii i jej dziedzin, takich jak: geodezja inżynieryjna, pozycjonowanie satelitarne, nawigacja, fotogrametria i teledetekcja, systemy geoinformacyjne, kataster i gospodarka nieruchomościami. Posiadają umiejętności wykonywania pomiarów i obliczeń geodezyjnych, znajomość technik komputerowych i typowego oprogramowania geodezyjnego, a także posługiwania się nowoczesnym sprzętem geodezyjnym (GPS, tachimetry elektroniczne).

Przygotowani są do prac w zakresie projektowania i realizacji projektów budowlanych, geodezyjnej obsługi inwestycji oraz typowych pomiarów i obliczeń z zakresu geodezji gospodarczej. Potrafią wykonywać opracowania geodezyjno-prawne i znają zagadnienia z zakresu regulacji stanów prawnych nieruchomości.

Już po ukończeniu studiów pierwszego stopnia i po odbyciu stosownej praktyki mogą ubiegać się o uzyskanie uprawnień zawodowych do pełnienia samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii w określonym zakresie:

  • geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne;
  • rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych;
  • geodezyjne pomiary podstawowe;
  • geodezyjna obsługa inwestycji;
  • geodezyjne urządzanie terenów rolnych i leśnych;
  • redakcja map;
  • fotogrametria i teledetekcja.

Kierunek geodezja i kartografia w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach geograficznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia geograficzne Kielce. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia geograficzne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia