Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia geograficzneStudia Wrocław

Gospodarka przestrzenna – studia we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię planowanie przestrzenne, zasady projektowania, ekonomia i fundusze unijne, a także chciałbyś mieć realny wpływ na kształtowanie polityki przestrzennej samorządów terytorialnych i strategii rozwoju gmin – ten kierunek jest dla Ciebie!

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna proponuje w stolicy Dolnego Śląska m.in. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr).

W toku studiów nauczysz się m.in. programowania  i analiz społeczno-gospodarczych oraz przestrzennego rozwoju regionów i miast, gospodarki gruntami, wszelkich niezbędnych zagadnień ekonomicznych, a także elementów związanych z ochroną środowiska i ekorozwojem. Zebrana wiedza umożliwi Ci nowoczesne podejście do gospodarki przestrzennej.

Student uzyskuje wiedzę z zakresu nauk technicznych, ekonomicznych i przyrodniczych. Zakres programu studiów obejmuje m.in. techniki informacyjne, GIS, planowanie przestrzenne, zasady projektowania, przedmioty społeczno-kulturowe, prawne oraz przyrodnicze uwarunkowania gospodarki przestrzennej, programy narzędziowe ułatwiające projektowanie przestrzenne. Blok przedmiotów ekonomicznych to m.in. ekonomia, fundusze unijne, samorząd terytorialny i strategia rozwoju gminy.

Absolwenci tego kierunku mogą pracować m.in. w:

  • pracowniach projektowych i planistycznych,
  • działach urzędów gmin, starostw oraz urzędów marszałkowskich zajmujących się gospodarką przestrzenną,
  • działach urzędów gmin, starostw oraz urzędów marszałkowskich zajmujących się planowaniem przestrzennym,
  • działach urzędów gmin, starostw oraz urzędów marszałkowskich zajmujących się gospodarowaniem nieruchomościami.

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna znajdziecie również na Politechnice Wrocławskiej oraz Uniwersytecie Wrocławskim. Szczegóły tych propozycji dostępne na stronach:

Więcej informacji o kierunkach geograficznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia geograficzne Wrocław. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Czytaj również

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia