Kierunki studiów PoznańnewStudia informatyczneStudia Poznań

Informatyka i inżynieria danych w Poznaniu

Informatyka i inżynieria danych to odpowiedź na aktualne potrzeby i trendy rynkowe. Podejmowanie kluczowych i ważnych decyzji opiera się na akwizycji i analizie wielu informacji pochodzących z różnych źródeł.

Studia na kierunku informatyka i inżynieria danych ma w swojej ofercie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Prowadzi je Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP.

Studenci uczą się m.in. wykorzystania nowych technologii w procesie pozyskiwania i produkcji żywności, wspierania zrównoważonego rozwoju przy zastosowaniu innowacyjnych technologii, czy projektowania rozwiązań za pomocą sztucznej inteligencji. W związku z ciągłym wzrostem liczby ludności na świecie, żywność będzie musiała spełniać coraz bardziej restrykcyjne normy i być produkowana bardziej efektywnie. Studenci kierunku prowadzonego na Uczelni o profilu przyrodniczym dowiadują się, jak zbierać i systematyzować oraz zarządzać dużymi zbiorami danych, które pochodzą z różnych źródeł.

Kluczowa dla otoczenia społeczno-gospodarczego jest również umiejętność interpretacji pozyskanych rezultatów, w tym interpretacja przy użyciu nowoczesnych technik i metod sztucznej inteligencji. Wskazane działania przeprowadzane są w oparciu o programy i algorytmy komputerowe, a także wiedzę z matematyki i statystyki.

Dzięki dużej liczbie zajęć praktycznych można mieć pewność, że po ukończeniu studiów, absolwent będzie posiadał duży zakres wiedzy praktycznej i teoretycznej, co pozwoli na sprawne pracę i realizację czynności operacyjnych w szybko zmieniających się warunkach rynkowych. Inżyniera danych polega na zarządzaniu nimi i ich zestawieniu, analizie i sformułowania na ich podstawie stosownych wniosków. Badania wykorzystujące nowoczesne narzędzia informatyczne można prowadzić na różnych zestawach, często niespójnych zestawach danych lub w sposób kompleksowy – jeśli konkretne dane są dostępne.

Perspektywy zawodowe:

  • administracja sieci komputerowych,
  • architektura i administracja baz danych,
  • programowanie i projektowanie witryn internetowych,
  • doradztwo w zakresie sprzedaży oprogramowania maszyn i urządzeń.

Kierunek informatyka i inżynieria danych w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Poznań. Jeśli interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia