Kierunki studiów WarszawaStudia techniczneStudia Warszawa

Inżynieria mechaniczna – Politechnika Warszawska

Myślisz o pracy w przemyśle motoryzacyjnym, a może chcesz projektować maszyny do zadań specjalnych? Wybierz studia na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW!

Studia na kierunku Inżynieria mechaniczna prowadzi Politechnika Warszawska (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW). Kierunek dostarcza absolwentom obszernej wiedzy z przedmiotów podstawowych oraz specjalistycznej wiedzy z zakresu budowy maszyn roboczych i pojazdów. Wyrabia również umiejętność posługiwania się nowoczesnymi narzędziami komputerowo wspomaganego procesu projektowania, wytwarzania, eksploatacji i recyklingu.

Absolwent potrafi:

  • wykorzystując wiedzę z zakresu mechaniki, projektować elementy lub zespoły maszyn i pojazdów z uwzględnieniem zadanych kryteriów użytkowych i ekonomicznych, używając właściwych metod i narzędzi do projektowania, uwzględniając cechy materiałów konstrukcyjnych oraz proces technologiczny;
  • przeprowadzić analizę naprężeń i odkształceń w elementach konstrukcyjnych maszyn i pojazdów posługując się metodami wytrzymałości materiałów oraz metodami numerycznymi.

Perspektywy zawodowe:

  • przemysł motoryzacyjny;
  • przemysł maszyn budowlanych, drogowych i transportu bliskiego;
  • firmy z innych gałęzi gospodarki (transport samochodowy i kolejowy, energetyka, lotnictwo);
  • praca związana z projektowaniem, produkcją, obsługą i nadzorem maszyn i pojazdów.

Więcej informacji na stronie internetowej Wydziału: www.simr.pw.edu.pl

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Warszawa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Warszawa.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia