Italianistyka – Uniwersytet Wrocławski

Italianistyka to studia dla osób, które chcą dobrze znać język włoski oraz posiadać szeroką wiedzę na temat kultury i historii Włoch. Aby studiować italianistykę, nie musisz znać języka włoskiego, nauka języka kierunkowego prowadzona jest bowiem od podstaw.

W czasie trzyletniej nauki studenci italianistyki otrzymają szeroką wiedzę z zakresu kultury i literatury włoskiej, ze szczególnym uwzględnieniem jej miejsca w kulturze europejskiej, a zwłaszcza polskiej. Studia te przygotowują specjalistów w zakresie porównawczego i interdyscyplinarnego podejścia do zagadnień kulturowych, mających świadomość różnic kulturowych i związanych z nimi wyzwań w zakresie komunikacji oraz budowania społeczeństwa otwartego i tolerancyjnego.

Nabyta wiedza oraz umiejętności praktyczne – m.in. redagowanie tekstów w języku polskim i włoskim, świadomość różnic kulturowych między Polską a Włochami, wrażliwość i otwartość na odmienne od rodzimych postawy i zachowania społeczne, a także kompetencje społeczne rozwijane w toku studiów, w szczególności gotowość do pracy zespołowej – kwalifikują absolwenta licencjackich studiów italianistycznych do podjęcia pracy w międzynarodowych i wielokulturowych przedsiębiorstwach współpracujących z rynkiem włoskim, w firmach z kapitałem włoskim, instytucjach samorządowych i ośrodkach kultury, wydawnictwach, środkach masowego przekazu, turystyce i w sektorze usług wymagających dobrej znajomości języków oraz kultury krajów romańskich.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia filologiczne Wrocław
Studia humanistyczne Wrocław
Studia turystyczne Wrocław
Studia pedagogiczne Wrocław
Uniwersytet Wrocławski

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia