Kierunki architektoniczne w Opolu

Na tych studiach liczy się wyobraźnia przestrzenne, plastyczne uzdolnienia i estetyczna wrażliwość. Poznaj studia architektoniczne w Opolu.

Propozycja studiów architektonicznych w Opolu to dwa kierunki studiów, które oferują dwie największe opolskie uczelnie. Politechnika Opolska zaprasza kandydatów na studia na kierunku architektura, Uniwersytet Opolski przygotował studia a kierunku architektura krajobrazu.

Architektura na Politechnice Opolskiej

Studia na kierunku architektura znajdziecie na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej. W trakcie studiów przygotowani zostaniecie do pracy w pracowniach projektowych, w wykonawstwie i nadzorze budowlanym oraz jednostkach administracji samorządowej i państwowej.

Ukończenie studiów na kierunku architektura stwarza również perspektywy zatrudnienia w obszarze grafiki wydawniczej i reklamowej oraz wystawiennictwa.

W procesie rekrutacji na ten kierunek uwzględnia się wynik z egzaminu z rysunku oraz wyniki z matury z przedmiotów: chemia, fizyka, informatyka, matematyka, język polski, język obcy nowożytny

Architektura krajobrazu na Uniwersytecie Opolskim

Studia na kierunku architektura krajobrazu mają charakter studiów inżynierskich. Są studiami I stopnia i trwają 3,5 roku.

Kierunek Architektura Krajobrazu na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym Uniwersytetu Opolskiego prowadzony jest przez dwie jednostki: Instytut Inżynierii Środowiska i Biotechnologii oraz Wydział Sztuki, dzięki temu studenci oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności przyrodniczych rozwijają swoją wrażliwość artystyczną, wyobraźnię oraz zdobywają doświadczenie w procesie kreacji artystycznej.

W trakcie nauki w ramach przedmiotów kierunkowych spotkacie się z takimi zajęciami jak m.in. : Podstawy architektury i urbanistyki, Historia sztuki ogrodowej, Projektowanie obszarów architektury krajobrazu, Architektura wodna, Rewitalizacja obszarów przemysłowych, Techniki komputerowe w projektowaniu, Organizacja i zarządzenie przedsiębiorstwem.

Program kierunku Architektura Krajobrazu przewiduje wiele zajęć terenowych, co wpływa na uatrakcyjnienie studiowania, ale przede wszystkim poszerzenie zakresu wiedzy praktycznej.

Kierunki architektoniczne w Opolu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź Studia techniczne Opole. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Może wolisz studiować kierunki przyrodnicze? Poznaj te w Opolu: studia przyrodnicze Opole lub studia przyrodnicze w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia