Kierunki studiówKierunki studiów BiałystokStudiaStudia BiałystokStudia pedagogiczne

Kierunki pedagogiczne na Uniwersytecie w Białymstoku

Kierunki pedagogiczne w Białymstoku to oferta przede wszystkim dwóch uczelni. Skupimy się jednak na ofercie, którą przygotował Uniwersytet w Białymstoku.

Uniwersytet w Białymstoku proponuje aż cztery kierunki pedagogiczne. W ofercie tej państwowej uczelni znaleźć można naprawdę ciekawe propozycje kierunków. Dwa z nich to studia licencjackie, inne to studia jednolite magisterskie.

Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza

Studia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza wyposażą Cię w wiedzę i praktyczne umiejętności profesjonalnych działań w obszarze opieki, wychowania, wsparcia i pomocy w środowisku rodzinnym oraz pozarodzinnym.

Pedagogika resocjalizacyjna

Studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna przygotowują do pracy z osobami nieprzystosowanymi społecznie i zagrożonymi nieprzystosowaniem społecznym zarówno w instytucjach zamkniętych, jak i środowisku otwartym. Podczas studiowania uzyskasz wiedzę z zakresu prawnych, organizacyjnych i społeczno-kulturowych podstaw pracy resocjalizacyjnej.

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna realizowane są zgodnie ze standardem kształcenia nauczycieli. Zdobędziesz wiedzę pedagogiczną, psychologiczną, historyczno-filozoficzną, społeczno-kulturową, biologiczną, stanowiącą teoretyczne podstawy działalności edukacyjnej w obszarze kształcenia, wychowania, rozwoju i autokreacji człowieka.

Pedagogika specjalna

Studiując kierunek pedagogika specjalna, zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę pozwalającą na rozumienie procesów prawidłowego i zaburzonego rozwoju w cyklu życia, procesów socjalizacji, wychowania oraz nauczania-uczenia się. Wyposażony zostaniesz w wiedzę dotyczącą projektowania i prowadzenia działań diagnostycznych w obszarze pedagogiki specjalnej.

Przez wiele lat studia pedagogiczne należały do topowych kierunków studiów bardzo chętnie wybieranych przez maturzystów. Pozycja pedagogiki w rankingach trochę się zmieniła to jednak wciąż kierunki pedagogiczne są chętnie wybierane przez kandydatów. Warto poznać, jakie masz możliwości studiowania w Białymstoku.

Kierunki pedagogiczne na Uniwersytecie w Białymstoku

Więcej informacji o kierunkach pedagogicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia pedagogiczne Białystok. Interesujesz się pedagogiką, pracą z dziećmi, procesami wychowania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia pedagogiczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia