Matematyka – studia w Lublinie
Chcesz wybrać studia na kierunku matematyka w Lublinie? Masz do wyboru dwie renomowane lubelskie uczelnie!
Studia na kierunku matematyka prowadzą dwie lubelskie uczelnie publiczne: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Politechnika Lubelska.
Matematyka na Politechnice Lubelskiej
Tutaj uzyskasz tytuł inżyniera, rozwiniesz swoją wiedzę matematyczną, zdobędziesz umiejętności korzystania z modeli matematycznych do rozwiązywania złożonych zagadnień praktycznych. Nauczysz się efektywnego posługiwania narzędziami informatycznymi wspomagającymi pracę inżyniera w przemyśle, usługach, ekonomii, finansach i ubezpieczeniach.
Kierunek ten zapewni Ci naukę praktycznych zastosowań wiedzy matematycznej, pomoże również rozwinąć umiejętności językowe, które umożliwią swobodne korzystanie z literatury naukowej i ułatwią kontakty z międzynarodowym środowiskiem zawodowym. Studia na kierunku Matematyka dadzą Ci niezbędną wiedzę i umiejętności pozwalające w przyszłości łatwiej odnaleźć się w świecie biznesu, przemyśle i instytucjach finansowych.
Specjalnie opracowany program nauczania matematyki ma na celu dać Ci szansę na pracę w dynamicznie rozwijających się sektorach gospodarki: działach aktuarialnych i analitycznych banków oraz zakładów ubezpieczeniowych, urzędach skarbowych i izbach obrachunkowych, działach finansowych, operacyjnych, audytu, logistyki, prognoz i analiz w firmach handlowych, produkcyjnych i usługowych, urzędach statystycznych i działach badań rynkowych, ośrodkach badania opinii publicznej i prognoz społecznych oraz wielu innych.
Jeżeli czujesz powołanie do zawodu nauczyciela, ten kierunek również jest idealny dla Ciebie. Po zdobyciu dodatkowych uprawnień pedagogicznych (Podyplomowe Studia Pedagogiczne prowadzone przez Wydział Podstaw Techniki) będziesz mógł podjąć pracę w szkole.
Matematyka na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS)
Jeśli uważasz, że w matematyce jest jeszcze wiele ciekawych rzeczy do policzenia i odkrycia i właśnie im chcesz poświęcić swoje studia, matematyka na UMCS w Lublinie to będzie świetny wybór.
Pracę znajdziesz we wszystkich instytucjach i firmach informatycznych, finansowych, handlowych lub produkcyjnych, które wykorzystują narzędzia i metody matematyczne, w tym statystyczne. Swoją wiedzę wykorzystasz w różnych instytucjach administracji publicznej czy instytutach badawczych (np. Główny Urząd Statystyczny). Możesz pracować na stanowiskach czysto informatycznych (np. programisty, administratora sieci komputerowej), ale też np. jako analityk w branży finansowej, ubezpieczeniowej, bankowej czy przemyśle.
Jeśli chcesz pogłębiać swoją wiedzę, możesz to zrobić na studiach II stopnia, zarówno na kierunku matematyka, jak i pokrewnych.
Kierunek matematyka w Lublinie
- MATEMATYKA , Politechnika Lubelska
- MATEMATYKA , Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
- MATEMATYKA W FINANSACH , Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
- NAUCZANIE MATEMATYKI I INFORMATYKI , Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia ścisłe Lublin. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.
Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Lublin. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.
Inżynieria i analiza danych w Rzeszowie
Biotechnologia w Opolu
Matematyka stosowana – Politechnika Wrocławska
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.
Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:
Studia w Lublinie
Kierunki studiów w Lublinie
Rekrutacja na studia w Lublinie
Uczelnie Lublin
Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij