Kierunki studiów WarszawanewStudia techniczneStudia WarszawaTop studiaTOP Warszawa

Mechanika i budowa maszyn w Warszawie

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn to kanon studiów technicznych. Z najdziesz ten kierunek na każdej technicznej uczelni w Polsce. Wśród maturzystów jest popularny, ponieważ dostarcza wiedzy w dziedzinie tech­nologii, konstrukcji i eksploatacji maszyn. Wart zorientować się, które warszawskie uczelnie posiadają kierunek w swojej ofercie.

Gdzie studiować mechanikę i budowę maszyn w Warszawie?

Trzy warszawskie uczelnie proponują kandydatom studia na kierunku mechanika i budowa maszyn. Wśród nich są dwie państwowe oraz jedna niepaństwowa.

Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Warszawskiej

Jako student tego kierunku na PW zdobędziesz podstawy teoretyczne, wiedzę fachową oraz umiejętność wykorzystywania nowoczesnych technik komputerowego wspo­magania projektowania (CAD/CAM) procesów wytwarzania oraz wiedzę w zakresie organizacji i zarządzania. Kluczowe obszary dla perspektyw zawodowych to:

  • inżynierowie produkcji;
  • projektanci procesów technologicznych i konstrukcji inżynierskich.

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania kształci inżynierów

Jedyna na terenie Mazowsza uczelnia niepaństwowa, która może kształcić na kierunku mechanika i budowa maszyn, to Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Na studiach uzyskasz wiedzę i umiejętności z zakresu realizacji procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn, projektowania maszyn z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych oraz doboru materiałów stosownych do budowy maszyn.

Oferowane są dwie specjalności:

Mechanika i budowa maszyn na WAT

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie) na kierunku przygotowują do pracy w: przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego oraz w innych zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych, jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów, jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych oraz innych jednostkach gospodarczych, administracyjnych i edukacyjnych wymagających wiedzy technicznej i informatycznej.

Uczelnia daje szerokie spectrum wyboru specjalności, które w dużej części determinują późniejsze losy zawodowe absolwentów.

  • Maszyny inżynieryjno-budowlane i drogowe
  • Mechatronika i diagnostyka samochodowa
  • Techniki komputerowe w inżynierii mechanicznej
  • Urządzenia i zastosowania produktów naftowych
  • Pojazdy samochodowe i specjalne

Uzyskaj szczegółowe informacje o tym kierunku, proponowanym przez warszawskie uczelnie:

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Warszawie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Warszawa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Warszawa.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia