Kierunki studiów Poznańnewrodzaje studiów PoznańStudiaStudia PoznańStudia prawnicze

Studia prawnicze w Poznaniu

Poznań to jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce. Można być pod wrażeniem ilości kierunków, jakie zajmują w ofercie studia prawnicze w stolicy Wielkopolski. Poznaj całą tę ofertę w poniższym artykule!

Aż kilka poznańskich uczelni zdecydowało się prowadzić studia prawnicze. Nikogo, kto zna scenę akademicką Poznania nie zaskoczy fakt, że największą ofertę posiada państwowy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza – na tym jednym z największych uniwersytetów w Polsce można studiować na aż pięciu różnych kierunkach w omawianej dziedzinie! Z uczelni publicznych można również wybrać Uniwersytet Ekonomiczny, reszta oferty pochodzi natomiast od uczelni niepublicznych, jak np. Uniwersytet WSB Merito Poznań, Poznańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I czy Uniwersytetu SWPS.

Kandydaci mają szerokie spektrum wyboru kierunku studiów: od standardowych, jak np. PRAWO i ADMINISTRACJA, przez bardziej wyspecjalizowane PRAWO EUROPEJSKIE lub PRAWO W BIZNESIE, aż po unikalne EUROPEAN LEGAL STUDIES. Jest więc z czego wybierać!

Prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Studia na kierunku prawo, które prowadzi Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przekazują wiedzę opartą na aktualnym prawie polskim i unijnym, orzecznictwie sądów i trybunałów. Student poznaje mechanizmy tworzenia i sposoby dokonywania wykładni przepisów prawnych oraz uczy się posługiwania językiem specjalistycznym z zakresu prawa. Zdobywa też umiejętność rozumienia tekstów prawnych, posługiwania się regułami logicznego rozumowania, interpretowania przepisów. Uzyskuje również możliwość dalszego specjalizowania się w dowolnej dziedzinie prawa.

Ukończenie studiów daje możliwość zatrudnienia w:

 • wymiarze sprawiedliwości (sądownictwo, prokuratura, adwokatura), 
 • obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych (radcowie prawni),
 • notariacie,
 • administracji państwowej i samorządowej,
 • Policji.

Absolwent jest również  przygotowany do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych, a także pełnienia funkcji we wszystkich instytucjach lub organizacjach publicznych i niepublicznych, wymagających posiadania gruntownej wiedzy prawniczej.

Prawo na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito Poznań w następujący sposób opisuje charakter studiów na kierunku prawo:

Poznasz nie tylko prawo zapisane w aktach prawnych i omawiane w literaturze prawniczej, ale także “prawo w działaniu” – dzięki symulacjom rozpraw, wizytach w sądach i stałemu kontaktowi z wykładowcami z bogatym doświadczeniem praktycznym.
(…)
Przygotujemy Cię do zdania egzaminów na aplikacje prawnicze, który jest niezbędne, by pracować jako adwokat, prokurator, sędzia, radca prawny czy notariusz.

Czego się nauczysz?

 • Poznasz i zaczniesz stosować przepisy prawa, postępowania cywilnego, karnego i administracyjnego.
 • Dowiesz się, jak interpretować regulacje prawne dotyczące ochrony konkurencji i konsumenta, ochrony patentowej, ochrony danych osobowych, ochrony środowiska.
 • Dowiesz się, jak obsługiwać spółki prawa handlowego i przygotowywać umowy w obrocie gospodarczym.
 • Nauczysz się stosować przepisy prawa handlowego i finansowego, w tym postępowania podatkowego, a także prawa pracy, prawa europejskiego oraz międzynarodowego.

Ponadto podczas specjalistycznych warsztatów prawniczych poznasz tajniki wybranego obszaru prawa (np. prawa internetu, spadkowego czy kryminalistyki). Studia pomogą Ci kształtować ścieżkę kariery w organach ścigania i wymiarze sprawiedliwości, w podmiotach prywatnych lub administracji publicznej.

Administracja w Wyższej Szkole Zarządzania i Psychologii w Poznaniu

Kierunek studiów administracja, który proponuje kandydatom Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu, zapewnia pełen pakiet wiedzy i umiejętności niezbędnych dla pracownika administracji. Przedmioty kierunkowe pomagają świadomie zdecydować o wyborze specjalności. Przedmioty specjalnościowe, realizowane na dwóch ostatnich semestrach studiów, dopełnią Twojego wizerunku profesjonalisty w danej dziedzinie.

Program studiów kierunku administracja podlega stałym konsultacjom z instytucjami otoczenia społeczno-gospodarczego, dla którego Uczelnia przygotowuje kadry. Dotyczy to konsultacji poszczególnych przedmiotów, jak i całego programu. Zajęcia prowadzą znawcy prawa z praktyką w sądownictwie i administracji oraz teoretycy z bogatym dorobkiem naukowym.

Specjalności:

 • Administracja samorządowa
 • Kadry i płace

Perspektywy zawodowe:

 • struktury administracji publicznej, w tym samorządowej i skarbowej
 • administracja przedsiębiorstw


Uzyskaj szczegółowe informacje o prawniczych kierunkach studiów w Poznaniu, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów prawniczych w Poznaniu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Poznań. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zerknij na stronę studia prawnicze w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia