Studia prawnicze w Poznaniu

Poznań to jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce, jednak nie można nie być pod wrażeniem ilości kierunków prawniczo–administracyjnych prowadzonych w stolicy Wielkopolski. Poznaj całą tę ofertę w poniższym artykule!

Aż osiem poznańskich uczelni zdecydowało się prowadzić kierunki prawno–administracyjne. Nikogo, kto zna scenę akademicką Poznania nie zaskoczy fakt, że największą ofertę posiada państwowy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza – na tym jednym z największych uniwersytetów w Polsce można studiować na aż pięciu różnych kierunkach w omawianej dziedzinie! Z uczelni publicznych można również wybrać Uniwersytet Ekonomiczny, reszta oferty pochodzi natomiast od uczelni niepublicznych, jak np. Wyższej Szkoły Bankowej, Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu czy Uniwersytetu SWPS.

Kandydaci mają szerokie spektrum wyboru kierunku studiów: od standardowych, jak np. PRAWO i ADMINISTRACJA, przez bardziej wyspecjalizowane PRAWO EUROPEJSKIE lub PRAWO W BIZNESIE, aż po unikalne EUROPEAN LEGAL STUDIES. Jest więc z czego wybierać!

Wyższa Szkoła Bankowa w następujący sposób opisuje charakter studiów na kierunku PRAWO:

Poznasz nie tylko prawo zapisane w aktach prawnych i omawiane w literaturze prawniczej, ale także “prawo w działaniu” – dzięki symulacjom rozpraw, wizytach w sądach i stałemu kontaktowi z wykładowcami z bogatym doświadczeniem praktycznym.
(…)
Przygotujemy Cię do zdania egzaminów na aplikacje prawnicze, który jest niezbędne, by pracować jako adwokat, prokurator, sędzia, radca prawny czy notariusz.

Kierunki studiów prawniczych w Poznaniu 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Poznań. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zerknij na stronę studia prawnicze w Polsce.

Czytaj również

Prawo w Poznaniu

Prestiżowe studia jednolite magisterskie na kierunku prawo oferuje kilka poznańskich…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia