Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia techniczneStudia WrocławTop studiaTOP Wrocław

Mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu

Interesują Cię studia techniczne, a szczególnie mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu? Co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz studia na tym kierunku?

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn proponuje kandydatom Politechnika Wrocławska. W ofercie PWr znajdziesz również kierunek mechanika i budowa maszyn energetycznych.

Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Wrocławskiej

Kierunek mechanika i budowa maszyn, prowadzony przez Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej, przygotowuje absolwentów do pracy inżynierskiej w zakresie projektowania, wytwarzania oraz eksploatacji urządzeń technicznych (pojazdów, maszyn, instalacji) z wykorzystaniem nowoczesnych metod, technologii oraz narzędzi projektowych i technologicznych.

Studenci w czasie studiów zdobywają wiedzę z zakresu metod projektowania urządzeń, poznają właściwości i zasady doboru standardowych jak i nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych, zdobywają wiedzę o procesach technologicznych poznając nowoczesne technologie wytwarzania. Potrafią także przeprowadzić diagnozę stanu technicznego urządzeń i zaproponować procesy naprawcze.

Mechanika i budowa maszyn energetycznych na Politechnice Wrocławskiej

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn energetycznych ma w swojej ofercie Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej.

Podczas kształcenia studenci uczą się samodzielnego projektowania obiektów i urządzeń technicznych. Wykonują obliczenia inżynierskie, analizę podstawowych części maszyn. Opracowują dokumentację techniczną i efektywność funkcjonowania konstruowanych obiektów. Wdrażają nowatorskie metody ulepszeń korzystając z nowoczesnych technologii.

Kierunek mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Wrocław. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Wrocław.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia